Meyveler ve Kalori Değerleri


Yaz mevsiminin en güzel yanlarından biri kalorisi düşük ve doğal şeker içeren birbirinden güzel meyveler sunmasıdır. Sağlığınızı korumak ve formda kalmanız için meyvelerin faydaları ve kalori değerleri rehberi.


Meyveler; vitamin ve mineral açısından zengindir. Sindirim ve boşaltım sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı lifler içerir. Kalorisi düşüktür ve kilo vermenize destek olur. Kansere karşı koruyucu ve yaşlanmayıcı geciktirici etkileri vardır.
Meyvelerin kalori değerlerine geçmeden önce yetişkin bir kadının günlük kalori ihtiyacının 2200 kalori olduğunu belirtmek isteriz.
En Tatlı Meyve Kiraz
100 gram kirazda yalnızca 70 kalori bulunur. Tatlı ihtiyacınızı doğal yollarla karşılamanın en düşük kalorili yöntemlerinden biri kiraz yemektir.
Kiraz doğal bir ağrı kesicidir. İçinde bulunan maddeler sayesinde baş ve mide ağrılarına iyi geldiği kanıtlanmıştır. Antioksidan özelliği ile kansere karşı koruyucudur. Aç karna yenen bir kase kiraz kabızlık sorununun giderilmesine yardımcı olur.
Renkli Meyve Üzüm
100 gram üzümde 65 kalori bulunur. Eğer iri taneli üzüm yiyorsanız 1 kâse üzümde 250 kalori bulunabilir. Eğer diyet yapıyorsanız günde 1 kâseden fazla iri taneli üzüm yememenizde fayda vardır.
Üzüm ciltteki hücrelerin yenilenmesini sağlar. İçerdiği mineraller ile böbreklerin temizlenmesini ve kalp atışlarının düzenlenmesini sağlar. Karaciğerde biriken zararlı toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Özellikle siyah üzüm kadınların ortak sorunu kansızlığa karşı en etkili çözümlerden biridir.
Tropik Meyve Ananas
Türk mutfaklarına yavaş giriş yapıp kendine sağlam bir yer edinen ananas kalorisi en düşük meyvelerden biridir. Kalın bir dilim ananasta sadece 43 kalori bulunur.
Yaraların ve sivilcelerin iyileşmesine yardımcı olur. Sindirim ve boşaltım sisteminin düzenli çalışmasını destekler.
Vitamin Deposu Kivi
Kivi tam bir C Vitamini deposudur. 1 adet kivi yalnızca 46 kalori içerir.
Günlük C Vitamini ihtiyacını fazlasıyla karşılayan kivi kandaki yağ miktarını azaltmaktadır. Kansere ve kan pıhtılaşmasına karşı koruyucudur.
Kalorisi Yüksek Meyve Muz
Meyvelerin içinde en yüksek kaloriye sahip olanlardan biri muzdur. Bir adet muz 105 kalori içerir. Diyet yapıyorsanız günde 1 adet muz yemeniz doğrudur. Daha fazlası ideal kilonuza ulaşmanızı zorlaştırabilir.
Regl sancılarını kesmek için başvurabileceğiniz doğal bir ağrı kesicidir. Kalp ve kas sisteminin sağlığına faydalıdır. Yüksek tansiyonu düzenler ishali önleyici özelliğe sahiptir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2708
favori
like
share