Hakan Girit Rüzgar 2009 album

“Rüzgar” adlı albümü ile müzikseverlere yeniden merhaba diyen Hakan Girit bu albümde prodüktör Danny Stimac ile çalıştı.

Toplam 9 parçadan oluşan albümün kayıtları 6 aylık bir çalışma sonucu Bodrum’da tamamlandı. Albümün Aranjörlüğünü, Danny Stimac ve Ufuk Kaytanlı yaptı.
Albüm kayıtlarında aynı zamanda Hakan Girit‘in sahne ekibinde de yer alan Heke Kop Jansen (Elektro Gitar) , Danny Stimac (Bas Gitar) Taşer (Davul-Percussion) Kris Manvell (Percussion) Nick Baumann (Teknik) olarak yer aldı.

90’lı yıllara kadar, Türkiye’nin en iyi grupları arasında gösterilen Grup Piramit’in solistliğini yapan Hakan Girit ‘in müzikal birikiminin aktarıldığı bu albümde söz ve müziklerin çoğu sanatçının kendisine aittir. Albümde “You’re the one“ adlı Danny Stimac’a ait bir şarkıda yer almaktadır.

Albümün ilk klibi yönetmen Koray Kasap tarafından, Gökçeada da “Aşk” şarkısına çekildi. Çekimler yaklaşık 3 gün sürdü. Oldukça renkli ve sanatsal görsel ögelerin yer aldığı klip, 15 Mayıstan itibaren televizyon kanallarında yayınlanmaya başladı.

Yaşar Plak etiketi ile piyasaya çıkacak olan “Rüzgar “ albümü ile ilgili Hakan Girit; “Aşklar, hayaller, isyanlar oldu hayat yolculuğumuzda... Yıllarca varettiğimiz umutlarımız gün geldi terketti bizleri, gün geldi yepyeni bir ışık girdi odamıza, aydınlandık... gitarımsa, hep yanımda oldu...“ diyerek bu çalışmanın kendisi için yeniden varoluş olduğunu ve bu süreci geniş kitlelerle paylaşmak istediğini aktardı...

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 400
favori
like
share