İngiltere'li bir araba tutkunu dünyanın en küçük arabasını üretti.Perry Watkins (47) daha önce en alçak seviyeli arabalarla 3 kere Guinness rekorlar kitabına girmişti. Watkins şimdi bu mekanik maharetlerini dünyanın en küçük arabasını üretmeye kanalize etti. Araba tutkunu yeni arabasıyla da rekorlar kitabına girmek istiyor.

Watkins arabasının halen Guinness rekorlar kitabındaki en küçük arabanın yarısı boyutunda olduğunu söylüyor. Watkins'in ürettiği araba bir çamaşır makinesi büyüklüğünde. Araba ilk kez uluslararası medyaya İHA aracılığıyla tanıtılıyor.

Watkins yeni arabası için ilhamı İngiltere'de çok sevilen çizgi televizyon karakteri Postman Pattan (Postacı Pat) aldığını söyledi.

Dünyanın en küçük arabası yeni araba vergisi rejimine uygun. Watkins yine normal bir plaka numarası da olan aracını şimdilik Buckinghamshire kırsal bölgesinde komşu ve arkadaşlarını etkilemek için kullanıyor.

Watkins "30 senedir alışılmış ve alışılmamış araçlar yaptım. Dünyanın en alçak arabası olarak dünya rekorları kırdım. Dünyanın en alçak seviyeli aracını üretince dünyanın en küçük arabasını da imal edebileceğimi düşündüm. Halen rekor 1960'larda üretilmiş Peel P 50'de. Bu aracı bir televizyon programında gördüm ve ondan daha küçüğünü yapmaya karar verdim" diye konuştu.

İnanılmaz derecede küçük olan araç silindir hacmi 150 olan tek silindirli bir motora sahip. Watkins araçla rahatça trafiğe çıkılabileceğini söyledi.
Arabanın çatısını çelikle takviye eden Watkins arabaya aynalar silecekler lambalar monte etti.

Watkins halen Buckinghamshire'da ayakkabı üreticisi Timpsons'ta satış departmanı yöneticisi olarak görev yapıyor. Arabalara tutkun olan Watkins son model bir Jaguar araç kullanıyor
İha

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 482
favori
like
share
gamzelinur Tarih: 17.05.2009 14:48
DİDEM Tarih: 16.05.2009 21:14
büyüyünce tır olucak
emeğine sağlık teşekkürler
gamzelinur Tarih: 16.05.2009 13:23
resimler güzel eline sağlık
bişey hatırlatayım başlıkta bi küçük bi büyük harf olmaz istersen sadece baş harfleri büyük olabilir