Objektif Olmanın Taraf Yanı - Serkan Arslan

Nedir objektif olmak taraf tutmamak mı? Hangi durumlar insanı tarafsız bırakabilir ki…
Tartışma konusunun tam ortasında olduğunuzu düşünün ya da bir mahkeme salonun da ortada bir dava haklı ile haksızı birbirinden ayırırken doğruyu yanlıştan ayırt ederken iyi ile kötü arasında ki farkı çözümlerken tarafsız kalmak sonucu nasıl etkiler. İnsan düşündüğü kadar var olmaz mı? Doğruluğuna inandığınız şeyin yanında taraf olun. Eğer göz göre göre susar ve sadece bakarsanız taraf tutmuş olursunuz tarafsız kalmak isterken.
Gidin TV karşısına bir tartışma programı açın ve dinleyin. Tarafsız olduğunu düşünen bir sürü insan göreceksiniz. Size kendi düşüncelerini sunmak onları size kabul ettirmek için çabalayan bir sürü insan. Sorun hep aynıdır yapılan yanlışlıklar hayatın her alanıyla ilgili. Tartışma bittiğinde birbirine laf anlatmaktan aciz insanlar topluluğu. Çözümden bahseden yoksa sorunun da bir anlamı yok.
Görüp de susuyorsanız yok sayıp hayatınıza devam ediyorsanız bu bir taraf tutmadır.
Ne zaman düşüncelerinizi inandığınız doğruları söylerseniz o zaman tarafsız kalanların karşısına doğrulardan taraf olan onurlu bir insan olarak çıkarsınız iste o zaman ah edip sızlandığınız yanlışlardan kurtulmak için bir adım atmış olursunuz. Vatandaş olmak sadece seçim günlerinde mührü kullanmakla sınırlı kalmıyor. Yarını bu günden ayıran sizin bugünden hayata çevrenize karşı durusunuzdur unutmayın…


Serkan Arslan

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 372
favori
like
share