[COLOR="lemonchiffon"]OTEL AÇIKLAMA: Ulaşımı hem karadan hem de nehir kanalıyla denizden sağlanmakta olan Ottoman Residence Otel; mandalina ve portakal ağaçlarının arasında inşa edilmiş olup, Osmanlı mimarisinde konaklamalarda kullanılan 'HAN' planlaması şemasında tasarlanmış yapının, Tüm odaların kapılarının bu avluya açılış biçimi aynen planlamada kullanılmış olup, böylece odalara girildiği zaman ana mekândan insanların münferit yaşama geçişi , odalardan çıkıldığı an ise insanların, tüm ortak mekâna dâhil olması amaçlanmış ve Orta avluya yöresel Kuzulu Kapı'dan girildiği zaman zengin iç mekân algılanması sağlanmış olup, bu mekân havuz-nehir perspektifi ile de arka fon zenginleştirilmesi yansıtılarak Kuzey rüzgârlarına kapalı olan orta avlu doğu ve batı serin rüzgârlarına açık olup, tavandaki boşluklar vasıtası ile avluda yaratılan hava akışı ile doğal klima görevi görmesi hedeflenmiş ve avlunun ortasında bulunan havuz ise otele hem görsel bir renk katmış hem de doğal serinlemeye katkıda bulunmuştur.

[COLOR="lemonchiffon"]ODA&DETAYLAR: Ottoman Residence Boutique Otel Özellikleri; Toplam 17 Standart, 18 Dublex, 4 Balayı odasından oluşmakta olup Oda Özellikleri; Tv. (uydu yayınlı), kasa, saç kurutma makinesi, internet bağlantısı, çay-kahve yapımı için su ısıtıcısı bulunmakta ve Odalarda kullanılan tüm aynalar altın varak olup, banyo kapıları eski dolap kapak anlayışı ile dizayn edilmiş ve tüm bataryalar el yapımı olarak gövde içeri misk sistemi ile teknolojik hale getirilmiştir. Tüm odalarda klimanın yanında tavan vantilatörleride mevcut olup, Odalarda balkonlar çiçeklendirilmiş olup, yeşil doku oda içerisine yansıtılmıştır.

[COLOR="lemonchiffon"]SERVİS&HİZMETLER: Ottoman Residence Boutique Otel'de Resepsiyon hizmetleri bulunmakta olup, 12 yaş altı çocuk kabul edilmemektedir.
[COLOR="lemonchiffon"]
YEME&İÇME: Açık büfe kahvaltı, Geleneksel Osmanlı mutfağı ile dünya mutfaklarından seçme tatların sunulduğu ve Azmak kıyısı ile havuz manzaralı A' la Carte restoran da geceleri canlı müzik eşliğinde sunumlar ile hizmet verilmekte Ayrıca, nargile köşesindede , envai çeşit nargile lezzetini deneyebilir ya da Türk kahvesini yudumlayarak Ottoman Residence Otel'de keyifli saatler geçirebilirsiniz.

[COLOR="lemonchiffon"]SPOR&AKTİVİTELER: Açık havuz, satranç, dama, dart, masaj, sauna, Otel çevresinde, doğa yürüyüş imkanı, Cleopatra Adası veya Azmak Nehri sazlıkları içinde, muhteşem koylarda tekne gezilerine katılabilir yada Dünyaca meşhur Akyaka plajlarında kumsal, deniz ve güneş imkanlarından faydalanarak tatilin keyfini Ottoman Residence Boutique Otel'de çıkarabilirsiniz.

TOPLANTI&KONFERANS: Akyaka Otel Ottoman Residence Boutique toplam 75 kişi kapatisesinde donanımı mevcut toplantı salonu ile hizmet vermektedir.

[COLOR="lemonchiffon"]KONUM: Akyaka Otel Ottoman Residence Boutique konum; Azmak nehri kıyısı, Akyaka-Ula-Muğla.

http://www.ottomanresidence.com/tr/location.asp

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 545
favori
like
share
Nerqish Tarih: 16.05.2009 19:39
[COLOR="SlateGray"]Marmaris merkezi sevmiyorum denizi olsun kalabliklik olsun ama koylari muhtesem