Geçen yıl ilki gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören “Street Dans Karnavalı”nın ikincisi, bu yıl Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Salonu’nda düzenlenecek.

[COLOR=#d63b74]Tarih [COLOR=#d63b74]: 17 Mayıs 2009

[COLOR=#d63b74]Saat [COLOR=#d63b74]: 20:30

[COLOR=#d63b74]Yer [COLOR=#d63b74]: Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Salonu

[COLOR=#d63b74]Şehir [COLOR=#d63b74]: İstanbul AvrupaGeçen yıl ilki gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören “Street Dans Karnavalı”nın ikincisi, bu yıl Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Salonu’nda düzenlenecek.
Genel koordinatörlüğünü “Duygu Etikan”ın yaptığı karnaval, ülkemizdeki genç street dansçıların ve koreografların yeteneklerini sergileyerek, dansın sunduğu özgürlükçü tavrı görsel bir şölen ile kitlelere duyurmayı amaçlıyor. “Street Dans”, Hip Hop, Break, Jazz, Funk, Dancehall gibi dans stillerini içinde barındıran, 21.yüzyılın en popüler dans türlerinden birisi.

Street dansın öncülerinden olan Michael Jackson, Janet Jackson, Paula Abdul, Madonna, Britney Spears, Beyonce gibi ünlüler, bu dansı tüm sahne şovlarında sergiliyorlar.
İzleyiciler, gösteri boyunca, Türkiye`nin beatbox şovunun önde gelen isimlerinden TAPEMAN’i ve ülkemizin başarılı genç müzisyenlerden ALPER KARAOT’u dinleme şansını yakalayacaklar. ABDA, BE ONE PROJECT, DANCEHOLIC, ELECTRO BALANCE, IRVING RESURRECTION, HİPNOTİK, ORGANIC TECHNOLOGY, ROXANA MENZIES, VOLKAN GARZAN ve YERLEBİR PROJE TOPLULUĞU’nu izlerken yerlerinde duramayacaklar.

Türkiye`nin değişik illerinden gelecek bu seçkin street dansçıların, koreografların ve müzisyenlerin yanı sıra, karnavalda, Hollandalı dünyaca ünlü dans koreografı ESZTECA NOYA, New York Broadway Dance Centre`dan MELISSA HENRY ve KAT DIEME gibi yabancı sanatçılar da şovları ile yer alacaklar.

Ayrıca gösteri geleneğinde yepyeni bir yol açan efsanevi ritm ve dans grubu STOMP, “Süpürgeler” isimli unutulmaz dansları ile sinevizyon ekranından karnavala renk katacak.
Dans tutkunları, program ve ayrıntılı bilgiye [url]www.streetdancecarnival.com[/url] web adresinden ulaşabilirler.

Etkinlik Tarihi: 17 Mayıs 2009 Pazar
Saat: 20.30
Yer: Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Gösteri Salonu (Beşiktaş)

Yer: Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Salonu
Tarihler: 17.05.2009-17.05.2009
17 Mayıs 2009 Pazar
Adres: Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 289
favori
like
share