TÜRKİYE ÜNİVERSİTELERİ TİYATRO ŞENLİĞİ ...

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetmenliği tarafından 15-30 Mayıs 2009 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Üniversiteleri Tiyatro Şenliği başlıyor!...

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetmenliği, 2008 yılında başlatmış olduğu İstanbul Üniversiteleri Tiyatro Şenliği projesini, 15-30 Mayıs 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Türkiye Üniversiteleri Tiyatro Şenliği ile sürdürüyor...

15-30 Mayıs 2009 tarihleri arasında düzenlenecek Türkiye Üniversiteleri Tiyatro Şenliği kapsamında, İstanbul'un farklı bölgelerindeki 10 sahnede, İstanbul dışından 27, İstanbul'dan 15 üniversite topluluğu toplam 42 gösteri sunuyor. Gösterilerin ardından, sanatçılarla fuaye buluşmaları gerçekleştirilecek. Şenlik boyunca düzenlenecek atölye çalışmaları da genç sanatçılarla deneyimli sanatçıları bir araya getiren bir paylaşım platformu oluşturacak.

28-29 Mayıs 2009 tarihlerinde yapılacak olan Türkiye'de Tiyatro Eğitimi Sempozyumu'nda, çeşitli üniversitelerin tiyatro bölümlerinden ve konservatuvarlardan eğitimciler, tiyatro eğitimine yönelik sorunları tartışacak.

Şenliğin sürprizi ise, 1956'da TMTF Gençlik Festivali'nde ilk sayısı yayımlanan "Sahne Kapısı" adlı derginin o yılların dinamik gençlik tiyatrolarına bir gönderme olarak tıpkıbasımının yapılması...

Ayrıntılı bilgiye www.istanbul2010.org adresinden ulaşabilirsiniz.


TÜRKİYE ÜNİVERSİTELERİ TİYATRO ŞENLİĞİ PROGRAMI (15-30 MAYIS 2009)

15 Mayıs Cuma
20:00 - AÇILIŞ: KARDEŞ TÜRKÜLER
Bilgi Ü. Dolapdere Kampusu BS-2

16 Mayıs Cumartesi
15:00 - AZİL (BİLKENT Ü. DRAMA ATÖLYESİ)
Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampusu Oğuz Atay Sahnesi
17:30 - MEZBAHALARIN KUTSAL JOHANNA’SI (AKDENİZ ÜNİV. TİYATRO TOPLULUĞU)
Nişantaşı Rüştü Uzel Sahnesi
20:30 - ÜÇ KURUŞLUK OPERA (ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİV. FAKÜLTE OYUNCULARI TİYATRO TOPLULUĞU)
Talimhane Sahnesi

17 Mayıs Pazar
17:30 - GİORDANO BRUNO (ATATÜRK ÜNİV. GÜZEL SANATLAR FAK. SAHNE SANATLARI DENEME TOPLULUĞU)
Nişantaşı Rüştü Uzel Sahnesi
20:30 - UZAK (PAMUKKALE ÜNİV. HAYAL PERDESİ OYUNCULARI)
Talimhane Sahnesi

18 Mayıs Pazartesi
17:30 - TANRI (ERCİYES ÜNİV. ETAK DENEME SAHNESİ)
Nişantaşı Rüştü Uzel Sahnesi
20:30 - CADI KAZANI (BEYKENT ÜNİV. GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ OYUNCULUK BÖLÜMÜ)
Beykent Üniversitesi Ayazağa Kampusu
20:30 - BAHAR NOKTASI (İSTANBUL BİLGİ ÜNİV. BİLGİ SAHNESİ)
Talimhane Sahnesi

19 Mayıs Salı
17:30 - YAŞLI HANIMIN ZİYARETİ (İSTANBUL ÜNİV. TIP FAKÜLTESİ TİYATRO TOPLULUĞU)
Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampusu Oğuz Atay Sahnesi
20:30 - CARRAR ANA'NIN TÜFEKLERİ (CELAL BAYAR ÜNİV. İKTİSAT OYUNCULARI)
Nişantaşı Rüştü Uzel Sahnesi

20 Mayıs Çarşamba
15:00 - BİRAZ GELİR MİSİNİZ? (AFYON KOCATEPE ÜNİV. TİYATRO KULÜBÜ)
İ.B.B.Şehir Tiyatroları Fatih Reşat Nuri Sahnesi
17:30 - CENNET BAHÇESİ ÇOCUKLARI (ÇUKUROVA ÜNİV. TİYATRO KOLU)
İ.B.B.Şehir Tiyatroları Kağıthane Sadabad Sahnesi

21 Mayıs Perşembe
15:00 - AŞKIN RENGİ KÖRDÜR (BOZOK ÜNİV. TİYATRO TOPLULUĞU)
Muammer Karaca Tiyatrosu
17:30 - LÜKÜS HAYAT (BAHÇEŞEHİR ÜNİV. MÜZİKAL TOPLULUĞU)
Nişantaşı Rüştü Uzel Sahnesi
20:30 - ...İŞ ARARIM İŞ... (BOĞAZİÇİ ÜNİV.OYUNCULARI)
Talimhane Sahnesi

22 Mayıs Cuma
15:00 - GÖMÜLÜ ÇOCUK (ONDOKUZ MAYIS ÜNİV. TİYATRO KULÜBÜ)
İ.B.B.Şehir Tiyatroları Kağıthane Sadabad Sahnesi
17:30 - NALURETEY (TRAKYA ÜNİV. TİYAKOMEDRAM TİYATRO TOPLULUĞU)
Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampusu Oğuz Atay Sahnesi
20:30 - KEŞANLI ALİ DESTANI (ÇANKAYA ÜNİV. TİYATRO TOPLULUĞU)
İ.B.B.Şehir Tiyatroları Haldun Taner Sahnesi

23 Mayıs Cumartesi
15:00 - ADA (KOCAELİ ÜNİV. TİYATRO KULÜBÜ)
İ.B.B.Şehir Tiyatroları Kağıthane Sadabad Sahnesi
15:00 - YAŞLI KADININ ZİYARETİ (ODTÜ OYUNCULARI)
İ.B.B.Şehir Tiyatroları Haldun Taner Sahnesi
17:30 - TAZİYE (HACETTEPE ÜNİV. ÖĞRENCİ TEMSİLCİLER KONSEYİ)
İ.B.B.Şehir Tiyatroları Fatih Reşat Nuri Sahnesi
20:30 - KAPILARIN DIŞINDA (ANKARA ÜNİV. D.T.C.F. TİYATRO BÖLÜMÜ)
Talimhane Sahnesi

24 Mayıs Pazar
15:00 - FİZİKÇİLER (MUĞLA ÜNİV. TİYATRO TOPLULUĞU)
İ.B.B.Şehir Tiyatroları Fatih Reşat Nuri Sahnesi
17:30 - GİZLİ OTURUM (KADİR HAS ÜNİV. TİYATRO TOPLULUĞU)
Nişantaşı Rüştü Uzel Sahnesi
20:30 - TROYALI KADINLAR (ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİV. GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ SAHNE VE GÖRÜNTÜ SANATLARI BÖLÜMÜ OYUNCULUK ANASANAT DALI)
İ.B.B.Şehir Tiyatroları Haldun Taner Sahnesi

25 Mayıs Pazartesi
15:00 - KOMŞU KÖYÜN DELİSİ (ORDU ÜNİV. TİYATRO KULÜBÜ)
Muammer Karaca Tiyatrosu
17:30 - İSTİBDAT KUMPANYASI (YEDİTEPE ÜNİV. TİYATRO BÖLÜMÜ)
Fransız Kültür Merkezi
20:30 - BAŞKA BİR DÜNYA İÇİN MANİFESTO: KARANLIĞIN ÖTESİNDEN GELEN SESLER
(İSTANBUL ÜNİV. DEVLET KONSERVATUVARI TİYATRO ANASANAT DALI)
İ.B.B.Şehir Tiyatroları Haldun Taner Sahnesi

26 Mayıs Salı
17:30 - ADAM ADAMDIR (İSTANBUL ÜNİV. ÖKM TİYATRO KULÜBÜ ÖKM SAHNESİ)
Nişantaşı Rüştü Uzel Sahnesi
20:30 - İKİ EFENDİNİN UŞAĞI (YILDIZ TEKNİK ÜNİV. OYUNCULARI)
İ.B.B.Şehir Tiyatroları Haldun Taner Sahnesi
20:30 - YOK YERE YAYGARA (KURU GÜRÜLTÜ) (DİCLE ÜNİV. TİYATRO TOPLULUĞU)
İ.B.B.Şehir Tiyatroları Fatih Reşat Nuri Sahnesi

27 Mayıs Çarşamba
15:00 - TANRI (MARMARA ÜNİV. MİZAH KULÜBÜ MİMİKOMEDİ TİYATROSU)
İ.B.B.Şehir Tiyatroları Kağıthane Sadabad Sahnesi
17:30 - GİT GEL DOLAP (GALATASARAY ÜNİV. TİYATRO TOPLULUĞU)
Fransız Kültür Merkezi
20:30 - KAFATASI (DOĞUŞ ÜNİV. DOĞUŞTAN OYUNCULAR)
Nişantaşı Rüştü Uzel Sahnesi

28 Mayıs Perşembe
17:30 - BÜYÜNÜN GÖZLERİ (KAFKAS ÜNİV. TİYATRO KULÜBÜ)
Nişantaşı Rüştü Uzel Sahnesi
20:30 - MAHAGONNY KENTİ'NİN YÜKSELİŞİ VE DÜŞÜŞÜ (EGE ÜNİV. TİYATRO TOPLULUĞU)
İ.B.B.Şehir Tiyatroları Haldun Taner Sahnesi

29 Mayıs Cuma
15:00 - ONİKİNCİ GECE (ANADOLU ÜNİV. ÖZDÜŞÜM OYUNCU ATÖLYESİ)
İ.B.B.Şehir Tiyatroları Fatih Reşat Nuri Sahnesi
17:30 - NOKTA NOKTA HANIMIN HAYATI (ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİV. MERKEZ KAMPUS TİYATRO TOPLULUĞU)
İ.B.B.Şehir Tiyatroları Kağıthane Sadabad Sahnesi
20:30 - LEONCE VE LENA (MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİV. DEVLET KONSERVATUVARI TİYATRO ANASANAT DALI)
İ.B.B.Şehir Tiyatroları Haldun Taner Sahnesi

30 Mayıs Cumartesi
15:00 - TİTANİK ORKESTRASI (GAZİ ÜNİV. İ.İ.B.F. TİYATRO TOPLULUĞU - TİYATRO AKADEMİ)
İ.B.B.Şehir Tiyatroları Haldun Taner Sahnesi
17:30 - İKİ İŞKENCECİ (SABANCI ÜNİV. ODA TİYATROSU)
Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampusu Oğuz Atay Sahnesi
20:30 - BEŞ PARA ETMEZ VARYETE (ANADOLU ÜNİV. DEVLET KONSERVATUVARI SAHNE SANATLARI TİYATRO ANASANAT DALI)
Talimhane Sahnesi


Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 360
favori
like
share