Mısırlı yetkililer ABD Başkanı Barack Obama'nın gelecek ay İslam dünyasına sesleneceği konuşmayı ünlü El Ezher Camisi'nden yapmasını istiyor. Washington Post gazetesi iki Mısırlı yetkiliye dayandırdığı haberinde ABD'den ziyaret öncesi düzenlemeleri incelemek için gelen heyetin geçen hafta sonu konuşmanın yapılması muhtemel beş mekânı incelediğini ve listeyi üçe indirdiğini yazdı. Üç yer arasında El Ezher Üniversitesi içindeki cami ile iki salon bulunuyor. Ancak ABD'nin Kahire Büyükelçiliği Başkan'ın 4 Haziran'daki konuşmasını nerede yapacağı konusunda henüz karar verilmediğini açıkladı.

'MEMNUN OLURUZ'
El Ezher Şeyhi Muhammed Seyid Tantavi ise Obama'nın camide konuşmasını memnunlukla karşılayacaklarını belirterek "Kin ve şiddete karşı adalet ve iyilik değerlerinin yayılması için dünya kültürleri arasında akla dayalı bir diyalogun kapısını açabilir" dedi. Elenen iki yer ise Kahire Üniversitesi ve Kahire Kongre Sarayı.

Guantanamo öfkesi giderek artıyor
ABD Başkanı Barack Obama Bush'un Guantanamo'daki terör zanlılarını yargılamak için kurdurduğu özel askeri mahkemeleri lağvetmeyeceğini açıkladı. Bunun yerine sistemin iyileştirileceği kaydedildi. Karar insan hakları derneklerinin tepkisine yol açtı. Liberal basın da "Obama Bush'u aratmıyor" "Umudumuz hayal kırıklığı yarattı" "Obama'dan 'U' dönüşü" manşetleri attı. Obama geçen hafta da ABD askerlerinin mahkûmlara işkencesini gösteren fotoğrafların yayınlanmasını engellemişti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 333
favori
like
share
keskinkilic_68 Tarih: 17.05.2009 14:49
bu obama yı da böle şirin göstere göstere en sonunda başımıza bela edecekler.

hoş mısır için farketmez ariel şaron gelse onuda menmuniyetle karşılarlar