Günlük hayatınızda yaptığınız bazı hareketler, gelecekte bedeninizin daha genç ve güçlü kalmasını sağlıyor. vücudunuz için dikkat edecekleriniz!...

Oturuş pozisyonu
Tercihen kollu bir sandalye veya koltuk seçin. Dizlerinizi kalçanızdan daha yukarı olan bir oturuş pozisyonunu tercih edin.

Yatağa girerken
Sırtınız dik olarak yatağın kenarına oturun. Dizleriniz kıvrıkken yavaşça dirsek, daha sonra omuzunuzun üzerine yan yatın. Omuzlarınız, kalçanız ve dizleriniz sabit olarak sırtüstü dönün.

Yataktan çıkarken
Yatakta yan tarafınıza dönün, dizlerinizi kıvırın. Ayaklarınızı yataktan sarkıtın.

Aynı zamanda dirsekleriniz ve ellerinizle vücudunuzun üst bölümünü yukarıya itin, sırtınızı dikleştirin.

Giyinirken
Gövdenizi öne doğru eğen her hareketten kaçınmalı ve dikkatli olmalısınız. Ayakkabılarınızı giyerken ayaklarınızı bir tabure ya da sehpa üzerine koyun. Sağa sola eğilme hareketi yapmayın.

Ayakta duruş ve yürüyüş Sırtınızı duvara dayayın, topuklarınız ve omuzlarınız duvara temas etsin. Tüm omurganızı da duvara yaslamaya çalışın. Kısa bir süre sonra bu egzersiz sayesinde yürüyeceksiniz.

Merdiven çıkarken veya inerken Merdiven çıkarken sanki bir yokuş çıkıyormuş gibi hafifçe öne eğilin. Ani ve sert hareketlerden ve tek bacak üzerine ağırlık vermekten kaçının.

Eşyaları yerden almak ve kaldırmak
Beliniz bir kriko veya vinç değildir. Yerden bir şey alırken ya da kaldırırken dizlerinizi hafifçe bükün. Belinizi değil bacaklarınızı kullanın.

İşyerinde uzun süre ayakta çalışıyorsanız
Bel bölgenizi sürekli olarak eğmekten kaçının. Zaman zaman kollarınızı gövdenize destek olarak kullanın. Bir ayağınızın altına mutlaka bir yükseklik koyun.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 478
favori
like
share
CAKIR1917 Tarih: 14.05.2005 14:34
emanete hıyanet yok bu can bize emanettir ona hıyanet etmeyin kardeşlerim


EMEĞE SAYGI: