Hangi Spor Ne İşe Yarar - Hangi Spor Ne İşe Yarıyor bilgi

Sağlıklı yaşamın birinci kuralı spor yapmaktır. Vücudun çeşitli bölümlerini çalıştırmak, formda kalmak ve kalp sağlığını korumak için birden çok spor türü bulunmaktadır. Peki, hangi spor ne işe yarıyor?
Hangi Spor Ne İşe Yarıyor?
Pilates
Pilates, Boy Uzatıyor!
Pilates egzersizleri vücudun esnekliğini geliştirmek amacıyla nefese dayanan, karın-sırt bölgesine yönelik yapılan beş yüze yakın farklı hareketten oluşan bir egzersiz sistemi. Tüm Türkiye’de bir çok spor salonunda pilates dersleri veriliyor. Öncelikle nasıl doğru nefes alınacağına dair çalışmalar yapılıyor. Nefes almayı öğrendiğinizde pilates topu ya da minderi üzerinde doğru nefes taktikleriyle hareket ediliyor.
Pilates, fazla kilolardan kurtulmanızı sağladığı gibi kaslarınızı uzatarak daha ince ve daha uzun görünmenizi sağlıyor.
Gymstick; Tüm Vücudu Çalıştırıyor!
Daha ince ve daha sıkı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız gymsticke yönelebilirsiniz. Finlandiya kökenli bu spor ile kısa sürede yağ yakmak ve fazla kilolardan kurtulmak mümkün. Fonksiyonel bir grup dersi olan ve Gymstick adı verilen bir aletle yapılan spor; güç, dayanıklılık, esneklik ve hareket yeteneğini artırıyor. Gymstick aleti bir bar ve ucuna bağlı direnci artırmaya yarayan çift kablo sisteminden oluşuyor.
Ekiple spor yapmayı seviyor ve zinde kalmak istiyorsanız gymsticke ilgi gösterebilirsiniz.
Kinesis ile Esnek Vücutlar!
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ilgi gören kinesis spor salonlarında en çok talep edilen spor türlerinden biri.
Kinesis yaklaşık 2 yıl önce Türkiye’ye getirildi. Kablo sistemiyle çalışan kinesis; vücuda zorlanmadan esneklik ve dayanıklılık kazandırmada yardımcı oluyor. Özellikle gün boyu ayakta kalanlar ya da bilgisayar başında çalışan kişilerde oluşan duruş bozuklukları ve bel ağrıları için etkili bir spor türü.
Yaz mevsimine formda girmek ve inceliğinizle fark yaratmak istiyorsanız karakterinize uygun bir spor seçip, harekete geçin. Spor yapmak sadece formunuz için değil sağlığınız için de gerekli

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3333
favori
like
share
MeLaNkOLiK Tarih: 17.05.2009 22:13
Paylaşım için teşekkürler