eş seçimnde pü noktalar
“Sultanlık” sayılan bekârlığa vedâ edip “imparatorluk” olarak nitelenen evliliğe adım atmak...

Mutlu aile yuvası kurabilmenin en kritik adımı, ideal bir eş bulabilmektir.

Eskiden beri boşanma oranı en düşük ülkeyiz, fakat son yıllarda Türkiye’de de boşanmalar artış gösteriyor. İşte evlilikte ideal eş seçiminin önemi burada...

Abdülkadir AKGÜNDÜZ’ün bilgi ve tecrübeye dayalı uzun süren araştırmaları sonunda kaleme aldığı, Genç Beyin Yayınları’nın Mutlu Aile Serisi arasında çıkan Eş Seçiminde Püf Noktalar, ekonomik krize rağmen büyük ilgi görüyor. Kitap “evlilik yapmak”la “evcilik oynamak” farkını ve bu farktaki ciddiyeti yakalayan ya da samimiyetle yakalamak isteyenler için hazırlanmış.

Evliliğin en önemli merhalelerinden biri olan “eş seçimi”yle ilgili bilgi, tecrübe ve tavsiyeler, çağımız insanının anlayışına göre yoğrulup sunulmuş bu kitapta...

Hayattan beklentilerini bilen, hedeflerini doğru belirleyen, sağlıklı bir nesil için kendini iyi tanıyan eş adaylarının buluşmalarını kolaylaştırmak için hazırlanan kitap; beylere ve hanımlara özel bölümleriyle dikkat çekiyor.

Evlilikle ilgili piyasada çok kitap var. Fakat eş seçimi alanında ilk olan bu kitap, ilk evlenecekler kadar, yanlış bir evlilikten sonra yepyeni huzur ve mutluluğu yakalamak isteyenlere de eski hatalarını tekrarlamayıp daha uygun ve isabetli adımlar atabilmeleri açısından faydalı.

“Eş seçimi” konusunda bütün denebilecek kadar geniş bir literatürün taranıp eş adaylarına öz hâlinde sunulduğu yoğun bir çalışmanın ürünü bu kitaptaki îkaz ve tavsiyelere uyarak eşini seçen bir kimse; evlilikten sonra fedakârlık, sabır, tahammül, iyi niyet, hoşgörü, yapıcılık, sevgi, saygı, tevazu, samimiyet, ilgi, nezaket, kibarlık, adalet, metanet gibi özelikleri de şahsında gösterebilirse; umulur ki mutlu olur.
:20:
alıntıdır

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 415
favori
like
share