12. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali kapsamında hazırlanan “12 Eylül’de…” konulu mektup sergisi 22 Mayıs’a dek uzatıldı. Sergide Gaziantep’ten Zürih’e, Kocaeli’den Paris’e, İzmir’den Elazığ’a pek çok kentten kadınların yazdığı, çizdiği, filme çektiği “12 Eylül mektupları” günışığına çıkıyor.
14 Mayıs’ta sona eren Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin 12. yılına özel olarak hazırladığı “12 Eylül’de…” başlıklı mektup sergisi, talep üzerine 22 Mayıs’a dek uzatıldı. Sergi, hafta içi 10.00-17.30 saatleri arasında İbrahim Çeçen Vakfı Sanat Galerisi’nde görülebilir.
Gerçek veya kurgusal anlatılar üzerinden bir döneme ayna tutmayı, farklı hikâyeleri bir araya getirerek 12 Eylül’ü hatırlamayı ve hatırlatmayı amaçlayan sergide, Türkiye’nin pek çok ilinden kadınların farklı araçları kullanarak ve farklı formlarda hazırladıkları mektupları yer alıyor.
Ayşegül Devecioğlu, Gülden Treske, Halime Güner, Latife Tekin ve Umut Tümay Arslan’dan oluşan jüri tarafından değerlendirilen mektuplardan oluşan sergi, yakın tarihin bu önemli dönemecini kadınların deneyimleri ve tanıklıklarıyla betimliyor.
Yer: İbrahim Çeçen Vakfı IC Sanat Galerisi
Adres: Kızılırmak Sokağı No: 31 Kızılay-Ankara

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 253
favori
like
share