The Secret'ın Sırrı - Kevin Hogan - The Secret'ın Sırrı Kitap ÖzetThe Secret'ın Sırrı
Kevin Hogan
Yakamoz Yayınevi
Baskı Tarihi: Mayıs 2009
ISBN: 9786053840916
Sayfa: 224

Kitap Özet

The Secret adlı film ve kitap, Çekim Yasası'nı daha önce hiçbir "Yeni Çağ" akımının başaramadığı şekilde çok geniş kitlelere yaydı. Çekim Yasası'nı "yerçekimi gibi" fiziksel bir yasa olarak sunan fikir pazarlamacıları, düşüncelerinizin "benzeri şeylerle" ortak "titreşim" yarattığını ve bu titreşimleri evrene göndererek düşündüğünüz şeyleri size getirdiğini, dahası bunun her seferinde bu şekilde işlediğini söylüyorlar. Peki, gerçekten öyle mi?

Sahte bilime ve bolca aldatmacaya dayanan Çekim Yasası, hayatınızdaki her şeyden sizin sorumlu olduğunuzu söylüyor. Kanseriniz varsa kendiniz çekmişsinizdir ve düşüncelerinizi değiştirirseniz kanser de gidecektir. Ruanda'daki soykırım; onu da kendileri çektiler. Birleşik Devletler'de küçük çocukların tecavüze uğraması ve öldürülmesi... Bu onların hatası, bilinçaltlarından kendileri çektiler.

Kulağa delice mi geliyor? Ancak "Çekim Yasası"nın yapımcıları ve öğretmenlerinin söyledikleri bunlar...

Dünyanın ikna, etki ve kültler konusundaki en önemli iki uzmanı olan Dr. Kevin Hogan ve Dave Lakhani, yakın tarihte en geniş kitle manipülasyonu olarak tanımlanabilecek The Secret'ın maskesini indirmek için televizyon yapımcısı Blair Warren ve Psikoterapist Peder Bob Beverley ile güçlerini birleştirdiler. Size, bütün dünyada insanların bu zararsız gibi görünen hızlı para ve kolay çözüm mesajının peşinden neden ve nasıl koştuğunu gösterirken, kendinizi kurbanlar arasına katılmaktan nasıl koruyabileceğinizi anlatıyorlar.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 398
favori
like
share
okan2008 Tarih: 11.10.2009 23:04
Ah bide bu kitaplarin türkcelerini bulabilseydik cooook güzel olurdu.. (Malum yurtdisinda yasayanlar icin cok zor türkce kitap cevirilerine ulasmak( tesekkürler tanitim icin...