Yüzlerce Facebook şifresi çalındı.

Internet korsanları, Facebook kullanıcılarını hedef aldıkları son saldırıda, yüzlerce şifre ele geçirdi.

Facebook sözcüsü Barry Schnitt, saldırıyı doğrularken, korsanların yol açtığı zararı gidermek için çalışmalarının devam ettiğini açıkladı. Sözcü, şifresi korsanların eline geçen hesapları iptal etmekte olduklarını kaydetti.

Korsanların yeni numarası

Internet korsanları, facebook şifrelerini ele geçirdikleri kişilerin hesabından, listedeki arkadaşlarına sahte postalar ve linkler gönderiyor. Bu yolla kullanıcıları Facebook ana sayfasına benzeyen sahte siteye yönlendiren korsanlar, burada adını ve şifresini yazan yeni kurbanların hesaplarını da ele geçiriyorlar.

Dikkat edilecek siteler

Internet korsanlarının Facebook kullanıcılarını yönlendirdikleri başlıca üç sitenin, [url]www.151.im[/url], [url]www.121.im[/url] ve [url]www.123.im[/url]. oldukları açıklandı. Facebook bu sitelere yönlendirilen tüm linkleri iptal ettiğini duyurdu.

Facebook sözcüsü Schnitt, son saldırıyı düzenleyenlerin ele geçirdikleri yüzlerce e-posta adresini, daha sonra spam mailler için kullanmayı hedeflediklerini düşündüklerini söyledi.

Internet korsanları geçen sene de benzer yöntemle Facebook kullanıcılarını hedef almış, daha sonra “Koobface” adı verilen virüsün yüzlerce bilgisayara bulaşmasına neden olmuşlardı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2320
favori
like
share
OLAY_COCUK Tarih: 13.04.2010 11:30
way be helal olsun adamlara ii çalışmışlar
nis_2 Tarih: 24.05.2009 12:28
emeğine sağLıK
byvasili Tarih: 24.05.2009 12:24
Kardeşim O Saldırı Korsanlar Tarafından Deil Cw (Cyber-Warrior) Tarafından Yapılmıştır

Nedeni İse Dinimize ve Atatürk'e Karşı Bazı Hareketler vardı ve onun için böle bişi yaptılar amacları Bunu Yapan Kişilere O link'e Tıkladıgı zaman Virusu Kendi Pcsine Yukluyor bunu bazı arkadaslar bilmedi içinde onlarda tıklıyor ve index'te SPY adı verilen virus girior bukadar ...