En Uzun Gece - Ahmet Altan - Kitap Tanıtımı - Kitap Özeti

En Uzun Gece


Yazarı : Ahmet Altan
Yayınevi : Alkım Yayınevi
Sayfa Sayısı : 320
Hayatında herkesten ve her şeyden fazla sevdiği erkekten kaçarak Güneydoğu'nun dağlarında uluslararası bir araştırma grubuna katılan bir kadın.
Bir daha hiç kimseyi o kadını sevdiği gibi sevemeyeceğini bilmesine rağmen ruhundaki zaafları saklamak için yaptığı vahşice hatalarla karşısındakini yaralayan bir adam.

Gerçek aşkın korkunç ağırlığını taşıyamayarak bir köprü gibi çöküp iki kıyısında iki insanı çaresiz bırakan bir ilişki. Affetmelerine izin vermediği için kendi hafızalarından bile nefret etmelerine rağmen affetmeyi beceremeyen insanların içine hapsoldukları bir yalnızlık.

İki insanın bütün zekâlarını kullanarak öldürmek için uğraştıkları ve her yediği darbeyle biraz daha hastalanarak güçlenen bir tutku. Kutsal Mezopotamya ovasının eteklerinde yükselen dağlarda süren tehditkâr bir hayat.

Bu iki insanın yaşadıklarını izleyen herkesin sorduğu bir soru:

"Hayatım boyunca beni böyle seven biri oldu mu?"

Ahmet Altan

1950 yılında doğdu. Orta ve lise öğrenimini çeşitli okullarda dolaşarak tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesine devam etti, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. Yirmi dört yaşında gazeteciliğe başladı. Gece muhabirliğinden, genel yayın müdürlüğüne kadar gazeteciliğin hemen hemen bütün kademelerinde çalıştı. 1987 yılında köşe yazarı oldu. 1990'da genel yayın müdürüyken gazeteciliğe ara verdi. Çeşitli televizyon programları hazırladı.Birçok yazısından dolayı yargılandı ve 1995 yılında bir buçuk yıla mahkûm edildi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1218
favori
like
share
omer_buffly Tarih: 19.04.2010 23:32
çok güzel bir kitap gerçekten
wolverine Tarih: 19.05.2009 18:49
kadın ruhunu en guzel sekılde kaleme alan.. ahmet altan...

evet okunması gereken bir kitap tafsiye ederim
Gundii Tarih: 19.05.2009 17:46
kadın ruhunu en guzel sekılde kaleme alan.. ahmet altan...

en uzun gece okunmasu gereken bi kıtap...