lipoliz - lokal zayıflama - yağ aldırma - zayıflama

Sıkı ve formda bir vücut hayal edenlerin tercihi olan lipoliz, sağlıklı zayıflamanın etkili yollarından biri. Ancak lipoliz sadece vücuttaki yağlardan değil, çene altı ve gözaltı ağ torbalarından da kurtarıyor!

Yağları nasıl eritiyor?

Fosfatidil kolin; yaklaşık 10 yıldır kolesterol düşürücü, tansiyonu kontrol etmeye yardımcı olarak ve felçli hastalarda yine benzer amaçlarla damardan uygulamalarla oldukça yüksek dozlarda kullanılıyordu. Bu nedenle etkinliği ve güvenilirliği kanıtlanmış ve FDA tarafından onaylanmış bir etken maddedir. Gelişmiş organizmaların hücre zarlarının çoğunda bulunur. Etkisini, yağ hücresinin zarının akışkanlığını ve geçirgenliğini artırarak gösterir. Sonuçta yağ hücresini normal boyutlara getirerek hatta yağ hücresini yok ederek etkili sonuç alınmasını sağlar.

Lipoliz hangi amaçlarla kullanılır?

Lipoterapi; yağlanmaya bağlı şekil bozuklukları, selülit tedavisi, jinekomasti, lipom ve göz etrafındaki yağların giderilmesinde, gözaltı torbalanmalarında kullanılmaktadır. Yaklaşık beş yıldır kolesterol birikintisi olarak adlandırılan gözaltındaki yağların yok edilmesinde etkili olmuştur. Ayrıca cerrahi yolla yağların çekilmesinden sonra ortaya çıkabilen şekil bozukluklarının tedavisinde de uygulanabilir. Özellikle sellülitin meydana getirdiği portakal kabuğu görünümünün yok edilmesinde çok etkilidir. Erkeklerin sırt yağ birikintilerinin tedavisinde alternatifsizdir.

Lipoliz nedir?

Lipoliz; etkili bir lokal zayıflama, bölgesel yağ eritme yöntemidir. Uygulamada soyadan elde edilen fosfatidil kolin kullanılır. Önceleri değişik bileşikler şeklinde (lineloik ve oleik asitle hazırlanmış bileşikler), mezoterapi kokteyllerinde çok az miktarlarda kullanmakta iken, lipoterapide ise saf ve çok miktarda uygulanmasından söz ediyoruz. Tabiî ki yanına bazı doku canlandırıcı ve kan akışını artırıcı ajanların yanı sıra dokunun sert veya yumuşak, sarkık veya fit olmasına göre de eklenen yardımcı ajanlar değişmektedir. Uygun hasta seçildiğinde liposuctiona yakın sonuçlar aldığından oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 572
favori
like
share