Batman Kolbastı - Batman Hoptek - Batman Kolbastı ŞovBatman'da 19 Mayıs kutlamalarında öğrencilerin Trabzon kolbastısı oyunu büyük ilgi gördü.

Batman'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerle kutlandı. 16 Mayıs Şehir stadında yapılan kutlamalar sırasında öğrenciler, sıcak hava dolayısı ile zor anlar yaşadı.Valilik bahçesinde Atatürk büstüne çelenklerin konmasıyla başlayan etkinlikler daha sonra 16 Mayıs şehir stadında devam etti. Etkinliklere Batman Valisi Dr. Recep Kızılcık, Batman Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Murat Kırayak, Batman Belediye Başkan Vekili Nergiz Ekinci, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Batman Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa'nın günün anlam ve önemini anlatan konuşmasının ardından 19 Mayıs bayramı için okullar arası düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Daha sonra öğrenciler Hadise'nin şarkısı eşliğinde dans ettiler.

Etkinliklerde öğrencilerin Trabzon kolbastısı oyunun Batman'lılardan büyük ilgi gördü. Etkinlikler sırasında 29 derece sıcakta bekleyen öğrenciler tören sonrası statta da hazır bekletilen ambulanslara akın ederek sağlık personelinden yardım istediler. Bazı öğrenciler ise soğuk su içerek serinlemeye çalıştı.

[YOUTUBE]hbFbJtS14m0[/YOUTUBE]

Etiketler:
Beğeniler: 2
Favoriler: 2
İzlenmeler: 650
favori
like
share