Oyunun ilk başında, Heather adında bir kızın kontrolünü alıyoruz. İlk başta hemen bir silah alın elinize, ardından radyonuzun sesini açın. Kontrolleri anlatmama gerek yok sanırım, siz yapılması gerekenleri biliyorsunuzdur. Inventory ekranları ve bunun gibi şeyler, alışılagelmiş kontroller nasıl olsa. Neyse.. İlk başta şöyle bir etrafa bakın isterseniz, ardından karşınızdaki paslanmış kapıdan girin. Önünüze garip bir köpek çıkıyor. Ya öldürün ya da kaçın, siz bilirsiniz. Sağdan ilerleyin. Mountain Coaster tabelasının yanındaki minik kapıdan girin. İçeride yaratıklar var, halledip ilerleyin. Diğer bölgeye gittiğiniz zaman soldan ilerleyin, Mountain Coaster Platform yazan yerden yukarı çıkın. Yukarıdaki kapı açılmıyor, soldan raylara inin. İlerleyin...

Central Square Shopping Center

Tuvalettesiniz. Aynanın orada kırmızı bir nokta var. Bu nokta save noktası. Save ettikten sonra sağa dönün, pencereden dışarı çıkın. Yeşil bir kapı görene kadar sağdan ilerleyin. Ardından sağa dönüp en sondaki kapıya gidin. Sonra sola dönün, son kapıya kadar gidin.

Yerde bir silah bulacaksınız, mermisi yok. Bu odada 2 kutu da mermi var. Alıp kullanın. Yeşil kapıdan çıkın. Soldaki kapıyı açın. Asansörün oradaki haritayı alın. Gözünüz her zaman haritada olsun. Exit yazan kapıdan çıkın. Bir kat yukarı çıkın. Yukarıdaki dino benzeri yaratığa dikkat edin. Store Room yazısı görene kadar sağa ilerleyin. İçeriden Beef Jerkey alacaksınız. Ardından sondaki diğer Store Room'a gidin. İçeride 2 sağlık, 1 de tahta parçası var. Anahtarı çıkartmak için de birşeylere ihtiyacınız var. Ayrıca burada da save edebilirsiniz. Dışarı çıkın, sarı No Smoking yazılı yere gelin. Helen's bakery'ye gidin. Soldan Tongs alın. Store Room'a geri dönün. Tongs'u anahtarda kullanın. Sarı kapının orada My Bestsellers yazan yerde bu anahtarı kullanın. Sağda 2 kitap göreceksiniz. Shakespeare Anthology 1 ve 3. Kitapları alıp raflara yerleştirin. 4 haneli bir rakam göreceksiniz. Kaydedin bir yere. 2 kutu mermiyi de alın. Employees Only yazan kapıya gidin, biraz önce aldığınız rakamları buraya yazın.

Burada Claudia ile tanışıyoruz. Ardından sola ilerleyin, asansöre girin. Radyoyu alın, dışarı çıkın.

Sapa dönün. Kahverengi kapıdan girip içeriden eşyaları alın. Masadan Ampoule de alın. Save edin. Odadan çıkıp soldan ilerleyin, kahverengi kapıya gidin. İşler karışacak. Büyük kırık kapıya gidin. Yukarıda bir merdiven var ve bunu aşağıya çekmemiz gerekiyor. Dışarı çıkın, koridordan ilerleyin. Telefonları geçin, bir kapıya geleceksiniz. İçeriden flashlight ve diğer şeyleri alın. Duvarda ışıkları kapatamızı söyleyen bir not var. Ne işe yaradığını bilmiyorum ama yapsanız da olur yapmasanız da. Buradan çıkıp bir sonraki kapıdan girin, burası bayanlar tuvaleti. En son kapıya birkaç kez tıklayın ve tuvaletten çıkmaya çalışın.

Sola, kapıya kadar ilerleyin. Açıklıktan diğer kapıya gidin. Burayı da hatırladık. Bulletproff vest ve hanger alacaksınız. Bu kurşun geçirmez yelek ile yavaş hareket ediyoruz ama daha az hasar alıyoruz. Seçim size kalmış. Merdivenli odaya geri dönüp hanger'i merdivende kullanın.

Merdivenden çıkın. Açık televizyona gidin. izleyip diğer odaya geçin. İçeriden malzemeleri alın, diğer kapıdan çıkın. Sağdan ilerleyin, bir başka save noktasına geleceksiniz. Arkadaki yeşil kapıdan girin. Walnut alın. Kahverengi kapıdan girin. İleride kilitli bir kapı var, bu kapıyı unutmayın. Televizyonlu odaya gidip yukarı çıkın. Sağdaki büyük kapıdan gidin. Burası yemek odası. Cooked *** alın buradan. Buradan çıkıp koridorun sonundaki kapıya gidin. Buradan malzemeleri alın. Ardından televizyonun oraya dönün ve kilitli kapıya gidin. Anahtarı kullanarak içeri girin. Burası bir cafe. Duvardaki steel pipe'ı alın. Öndeki büyük kapıdan çıkın, sağa dönün, kahverengi kapıdan ilerleyin. İçeride büyük bir fanın olduğu odaya gelin. Soldaki yeşil kapıdan girin. Store room'a gelene kadar ilerleyin. İçeriden malzemeleri alın. İleri devam edin, yol ayrımından sağa dönün. Kahverengi kapıdan girin. İlerideki büyük kapıdan devam edin. Düşmanlardan kaçarak sola gidin. Bir kapıya geliyorsunuz. Masada VISE var. Vise'da walnut kullanın. Moonstone alacaksınız. Burada save edebiliyorsunuz. Dışarı çıkıp sağdaki kapıyı açın. Dining room'un olduğu yere gidin. Moonstone ile red crescent'i kullanın, merdivenlerden inin.

Burada bir boss karakter saldırıyor. Öldürmek oldukça kolay. Herhangi bir uzun menzilli silahla kolayca işini halledebilirsiniz.

Olaylardan sonra açıklıktan ilerleyin. Dümdüz ilerleyin, sağa dönüp Happy Burger'e gelin. İçeriden malzemeleri alıp oyunu kaydedin. Çıkın ve sağdan, çift kapılardan ilerleyin.

Subway

Yolun sonuna kadar ilerleyin. Yol ayrımından sağa dönün. Kapıdan girin. Mergen Street' e giden trene binmemiz gerekli. Platform 3'de bulunuyor bu tren. Sondaki kapı kilitli. Bu arada, sakın raylara düşmeyin, düşerseniz de hemen geri çıkın. Platform 3 ile 4 arasında save noktası bulunuyor. Platform 4'e gidin. Yerdeki kağıdı okuyun. Malzemeleri toplayıp çıkın. Platform 1'e gidin. Nutcracker ile malzemeleri toplayın. Platform 2'ye gidin. Nutcracker ile zincirleri kullanın. İçeride tren var. Tüfek mermilerini alın. Bir kutu göreceksiniz. Tüfeği alın. Yeni bir düşmanla karşı karşıya kalacaksınız, merdivenlerden inin. Platform 3'e gidin. Kapıyı açın. Oyunu kaydedin. Platform 3'e gelip, raylarda kırmızı bir kapıya gitmeniz gerekli. Acele ederek bu kapıya gidin, ama kilitli. Hemen geri dönün.

Bu esnada tren geliyor. Kapı biraz uzak kalıyor bize, hemen koşarak girin. Trenin içinde oyunu kaydedin. Düz ilerlemeye devam edin. Gördüğünüz eşyaları da alın. Tren durduğunda inip oyunu kaydedin. Kapıdan ilerleyin, merdivenlerden inin. Sağdan ilerleyerek kapıdan girin. Soldan ilerleyerek mavi kapıdan girin. Ardından sağdaki mavi kapıdan gidin. Solda bir mavi kapıdan daha geçip içeriden maul ve haritayı alın. Dışarıda, sağdaki ilk kapıdan wine bottle alın. Beyaz kapıdan ilerleyin. Bir sonraki kapıdan geçin, koridordan ilerleyin. İki kere sağa dönün, sağdaki ilk kapıdan girin. Bir makine göreceksiniz. Çıkın, bir sonraki kapıdan girin. Kerosene makinesinde wine bottle kullanın. Oil filled bottle alıyorsunuz. Diğer odadaki makinede bu şişeyi kullanın. Düğmeye basın.
Merdivenlerden aşağıya inin. Kapıdan girin. Bir merdiven daha görüyorsunuz. İnip kapıdan geçin. Sağa dönün, bir mavi bir de beyaz kapı göreceksiniz. Mavi olandan devam edin. Yukarı çıkın, suyun içindeki şeye bakın. Kapıdan girip dryer alın. Suya yeniden baktığınız zaman, o şey gitmiş. Geri dönüp beyaz kapıdan ilerleyin. Sola dönüp mavi kapıdan ilerleyin. Yerde bir işaret göreceksiniz. Kapıdan ilerleyin. Önünüzde uzun bir köprü göreceksiniz. Dryer'ı kullanın.

Köprüden geçin, odadan çıkın. Düz gidin, mavi kapıdan çıkın. Kanalizasyondan geçin, mavi kapıdan girin. Merdivenlerden yukarı çıkın. Sola dönün, ilerleyin. Oyunun kaydedin. Kapıdan girin. Malzemeleri toplayın, diğer kapıdan ilerleyin. 5. kata çıkmak için merdivenlerden ilerleyin. Sağdaki tuvalete girip sesleri dinleyin. Düz gidip yeşil kapıdan girin. İçeriden malzemeleri toplayın, delikten içeri girin.

Minik delikten çıkın. Sola ilerleyip minik bir pencereye gidin. İçeri girin. Kapıdan ilerleyin. Koridorun sonundaki kapıdan girin. İçeriden malzemeleri toplayın, Store Front Poseables yazan yerden girin. İçeride hatırlamanız gereken bir asansör var. Dans stüdyosuna girin. Önünüzdeki odaya girin. İçeriden melzemeleri ve haritayı alın. Açık çekmeceden halatı alın. Çıkın ve son kapıya gidin. Üzerinde kırmızı EXIT yazan kapıdan çıkın. 5. kata gidin. KMN auto parts'a gidin. Koridordan ilerleyip soldaki beyaz kapıdan girin. Malzemeleri toplayın, jack alın. Önünüzdeki kapıdan ilerleyin. Fine Arts galerisine girin. Sondaki kapıdan ilerleyin. Sağda, minik koridorun sonunda bir kapı var. Katana alın buradan. Ardından hatırlamanız gereken asansöre geri dönün. jack ve rope'u asansörde kullanın.

Sol tarafta oyunu kaydedin. Yol ayrımından sağa dönün. Tabela arkasındaki kapıdan ilerleyin. Beef jeckey alın ve sağdaki kapıdan çıkın. Banyoya gidene kadar ilerleyin, küveti araştırın. İçerisi karışıyor. Kapıdan çıkın. Soldan ilerleyin, oradaki kapıdan girin. Masada bir not göreceksiniz. Oyunu burada kaydedin ve hemen arkadaki kapıdan çıkın.

Vincent'le buluşuyorsunuz. Oxydol alın. Masadaki notu okuyun, kapıdan ilerleyin. Başladığınız koridora geri döndünüz. Asansöre binin, 1. kata gidin. Sağ tarafta, yolu kapatan bir yaratık var. burda etrafı iyice araştırın. 3 kere sola dönün, kahverengi kapıdan last drop cafe'ye gelin. Pork liver alın. 5. kata geri dönün. Mavi ışıklı kapıdan ilerleyin. Sola dönün, sağdaki kapıdan girin. Matchbook alın. Yolu kapatan bir cam görene dek ilerleyin. Mavi kapıdan çıkın. Gallery of fine arts'a giden yeşil kapıdan ilerleyin. Matchbook, pork liver ve oxydol'u birleştirin. Bunu pail'de kullanın.

Resme gidin, merdivenlerden inin. Masadaki notu okuyup kapıdan çıkın. Mavi kapıyı açın. Sondaki kapıdan çıkın. Diğer mavi kapıyı açın. En sondaki kapıdan devam edin. Masadan silver coin alın. Vending machine'de silver coin kullanın.

Life insurance *** alacaksınız. 1. kata geri dönün. Son yol ayrımından sağa dönün. Life insurance anahtarını kullanın. Sola dönüp en sondaki kapıdan ilerleyin. Kanlı masalardaki notları okuyun. Yolu kapatan yaratığa dönün. Uzun koridordan ilerleyin. Daisa Villa Apartment yazan yere gelince, kapıdan girin. Eve döndük. Oyunu kaydedin, eve girin. Silent Hill 1'de kontrol ettiğimiz karakter ölmüş Bizim kızın babası oluyor bu. İkinci boss geliyor. Bu sefer hafif güçlü silahlar kullanmanızda fayda var.

Artık Silent Hill'e gitme vakti geldi. SOnunda. Etraftan malzemeleri toplayın, stun gun falan. Ardından çıkın, oyunu kaydedin. Kayıt noktasının yanındaki kapıdan ilerleyin.

Silent Hill

Leonard adında birisini bulmamız gerekli. Detective'den aldığınız notları okuyun. Silenh Hill 2'deki hastaneye gideceğiz. Yol üzerinde, Heaven's Night'a uğrayın. İçeriden malzemeleri toplayıp, masadaki notları okuyun. Hastaneye gidin.
Hastane içerisinde, öncelikle ışığınızın yanık olduğna dikkat edin. Hemşireler yeniden bizlerle, dikkatli olun. Önünüzdeki kapıdan ilerleyin. İçeriden malzemeleri, haritayı alın, kaydedin. Doctor's Lounge'a gidin. Masadaki notu okuyun. Merdivenlere giden kapı kilitli. Visiting Room'a gidin. Stanley Coleman tarafından yazılan notu okuyun. İlerideki kapıdan geçerek, C2 odasına gidin. malzemeleri toplayın. C4'e gidin. Notu okuyun. Duvarda yapıştırılmış bir anahtar var, demek ki buraya geri dönmemiz gerekecek. Asansörle 2. kata çıkın. Notu okuyun. Burada bir kapının orada, 4639 yazıyor. Women's Locker Room'a gidin. Perfume, nail polish remover ve diğer malzemeleri alın. Examining Room 3'e gidin. Buradaki notu da okuyun. M4'e gidin, saatteki sayıya bakın, 1115. Instant camera'yı alın. Notu okuyun. M5'e gidin, malzemeleri toplayın. 1. kata geri dönün. C4 odasına, duvarda anahtar yapışık olan odaya gidin. Nail polish remover'ı duvardaki yapıştırıcıda kullanın. Stairwell *** alın. Daha önce kilitli olan merdiven kapısını açın. Store Room'a gidin. Instan camera'yı kanlı duvarda kullanın. Fotoğrafta bir numara göreceksiniz. Bende 1783 çıktı. 3. kata gidin merdivenlerden. Special treatment room'a girin. Duvardaki kaydı okuyun. Ayrıca notları okuyun. Store Room'a giderek oyunu kaydedebilirsiniz. Diğer tarafa giden kapıda, fotoğraftaki şifreyi kullanın. S1 odasına gidin, dergiyi okuyun. Malzemeleri toplayın. S7'ye gidin. Notu okuyun. S12'de, çalan telefona cevap verin.

2. kata gidin. M6'nın yanındaki kapıdan girin. Uzun koridordan bir kapı görene kadar ilerleyin. Save noktasına gelene kadar aynı şeyi yapın. Oyunu kaydedip yine ilerleyin, merdivenlerden çıkın. İlerideki odaya girin. S3 odasına gidin, kaydedin. Notları okuyun, ele dikkat. Examining Room 4'e gidin. Bir kova kan bulacaksınız. Day Room'a gidin. Store Room'a gidin. Koridor kapısını açın. Asansörden doğru B3'e gidin. Delikten cremated *** alın. 1. kata, examining room'a gidin. İçeridekileri alıp, notları okuyun. Day Room'a gidin. Diğer taraftaki kapıda biraz önce aldığınız anahtarı kullanın. C4 odasına gidin. Oyunu kaydedin, notu okuyun. Burada mumlar var, geri döneceğiz. Asansöre gidin, 2. kata çıkın. Pencerede birşey farkedeceksiniz. Men's locker room'a gidin. Dolabı açın. Women's locker room'a gidin, plastick bag alın. Çöpten diğer malzemeleri toplayın. Asansörden doğru 3. kata çıkın. Examining Room 4'e gidin. Plastik bag ile kanı kullanın. İçi kan ile dolmuş bir torbanız olacak. 1. kattaki C1 odasına gidin, malzemeleri toplayın ve notu okuyun. C4'e gidin, mumlarda plastik torbayı kullanın.

Oyunu kaydedip merdivenden aşağı inin. Sağlam bir boss geliyor. Güçlü bir silah, mesela tüfek ile kolayca halledebilirsiniz. Talisman aldıktan sonra, hastaneden çıkacaksınız. Jack's Inn'e gidin. Nathan Avenue'den, Kuzey Batı yönünde ilerleyin.

Lakeside Amusement Park

İlk baştaki oyuncakçı dükkanına gidin. Souvenir Shop. Bir ses duyuyorsunuz. Roller coaster *** alın. Mountain coaster'a gidin. Kapıda anahtarı kullanın. Düğmeyi kapatın, raylardan koşturun. İlerideki kapıdan girin. İlerlemeye devam edin. Kırmızı ışığıın sizi yakalamasına izin vermeden devamlı ilerleyin. Çıkışa geldiğiniz zaman, dar bir koridor bulacaksınız. Rocket ride'a gidin, buraya yeniden dönmemiz gerekli. Diğer kapıdan ilerleyin. İleride red shoe bulacaksınız. Koltuklardan da chains alacaksınız. Rocket ride'a dönün. Zinciri sütunda kullanın, diğer ucunu da yeşil kapıda kullanın. malzemeleri toplayın, düğmeye basın. Açılan kapıdan girin.

Sağdaki fortune house'a gidin. İçeride oyunu kaydedin. Doll head alın. Sandalyedeki notları okuyun. Dışarı çıkıp diğer kahverengi kapıdan ilerleyin. Doll head ile snow white doll'u kullanın. Kırmızı ayakkabıyı da sindrella oyuncağında kullanın. Sola dönün, kapıdan ilerleyin. Beyaz kapıdan devam edin. Büyük kapıdan geçin. Happy Carousel'e girin.

Hareketsiz duran atın solundaki notu okuyun. Tüm atları parçalayın. Ortadaki sarı şeye gidin. Atlardan çıkan beyaz dumana dikkat edin. Size saldıranları öldürün. Yerdeki kanı okuyun. Çamurlu ve uzun koridordan, kapı bulana dek ilerleyin. Yolda, duvardaki kırmızı yazıları okuyun. Merdivenlerden yukarı çıkın, tabelayı okuyun. Kapıdan girin.

Chapel

Masadan eye of night tarot card alın. Oyunu kaydedin. Kapıdan ilerleyin. Sağdan haritayı alın. Confession room'a gidin. İçeride herhangi bir cevap verin veya vermeyin, birşey değişmiyor, sanırım. Sonda kilitli kırmızı bir kapı var. Bu kapıyı aklınızda tutun ve diğer kapıdan ilerleyin. Bir sonraki kapıdan geçip sağa gidin. cassette tape alın. İçerideki diğer malzemeleri de toplayın tabi. Diğer kapıya gidin, birisinin ağladığını duyacaksınız. Yerde kanlı ayak izleri göreceksiniz. Melek resmine bakın ve hareket ettirin. Yeni açılan kapıya gitmeden önce, son kalan kapıdan da girin. Oyunu burada kaydedip yeni kapıdan girin. Koridorun sonundaki kapıdan girip yerdekileri alın. Kitap raflarındaki notları okuyun. Masadan moon tarot card alın.

Olan bitenden sonra, kitabı okuyun. Dışarı çıkın, asansörden alt kata inin. İlk sağdan ilerleyin. İlerideki kapıdan girin. hanged man tarot card alın. Diğer kapıdan girin, yataktaki kitabı okuyun ve yerdekileri alın. Koridora geri dönün, diğer kapıdan girin. Sondaki kapılardan ilerleyin. Brass *** alacaksınız. Etrafı inceleyin. Dışarı çıkıp girmediğiniz kapıdan ilerleyin. Bir başka kapıdan daha geçiyorsunuz. Birisi yine ağlıyor. Ayakizlerini takip edin.

Kapıdan girin. Fool tarot card alın. Şimdi, unutmamanız gereken kapıya geri dönün. Asansörden çıkmanız, kilisenin en başına dönmeniz gerekli. Brass ***'i bu kapıda kullanın. Gördüğünüz ilk kapıdan girin. Etrafı inceleyin, notları okuyun. Sağdaki kapıdan ilerleyin. Solda birşey yok. cassette tape'i kaset çalarda kullanın, malzemeleri toplayın. Kapıdan ilerleyin, kitapları okuyun, yataktaki kartı inceleyin. high priestess tarot card alın. Brass anahtarını aldığınız odaya geri dönün. Burada bulmacalı bir kapı var. Elinizdeki kartları bu kapıya yerleştirmeniz gerekli. Fool yukarı sola, moon yukarı sağa, eye ortaya, hanged man sola alta, high priestess ise aşağı sağa. Bundan sonra kesinlikle oyunu kaydedin. Kapıdan ilerleyin. Koridorun sonunda bir kapı görene dek ilerleyin.

Olan bitenin ardından, Claudia üzerinde pendant kullanın. Sakın kızı vurmayın. Delikten aşağı atlayın. Son yaratık da burada. En zoru ama tüfekle öldüremeyeceğiniz yaratık yok. Oyunun 3 sonundan birini bitirdik. Diğer sonları ben de bitiremedim, eğer öğrenirsem nasıl olduğunu, eklerim. Oyun fena değildi, ama bitti. Umarım Silent Hill 4 daha zorlu ve çok daha korkutucu olur. Tabi böyle bir oyun olacaksa.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 382
favori
like
share