Ankara Üniversitesi Festival 2009 - Ankara Üniversitesi Konseri

Gece Yolcuları,eşsiz yorumlarıyla sevenlerine unutulmayacak bir gece yaşatacak....

Tarih : 20 Mayıs 2009
Saat : 20:00
Yer : Ankara Üniveristesi Tandoğan Kampusu Şenlik Alanı
Şehir : Ankara

1993 yılında kurulan Gece Yolcularının kurulduğu amatörlük günlerinden beri samimi, her yaş grubundan olumlu tepki alabilen, hem müzikal, hem de grup duruşu açısından kendi kulvarını ve tarzını yaratabilen, evrensel bir müzik grubu konseptli albümler üreterek bunu kitlelerle paylaşabilen bir grup olmayı hedefleyen bir grup.
Gece Yolcuları grubunun sözlerinin ve bestelerinin tamamı kendisine ait olup, melodik, pop - rock olarak tariflenebilecek bir müzik tarzında üretim yapıyorlar. 10 yıllık geçmişi boyunca türkiye'nin bir çok yerinde konserler ve bar programları yaparak, hem kendi müziğini ilerletmiş, hem de dinleyicileriyle buluşma imkanı yakalamıştır. Bu açıdan oldukça tanınan ve sevilen bir müzik grubu haline gelen grubun üyelerini tanıyalım:

Edis ilhan (solist-perküsyon) :

İstanbul'da doğdu. Trakya ünv. makine mühendisliği mezunu. müziğe lise öğrenimi sırasında etnik vurmalı çalgılarla başladı.Değişik müzik guruplarında tumba,bongo,djembe,doli,bendir vb. vurmalı sazlar çaldı. 1993 yılında üniversite öğrenimi sırasında gece yolculari grubunun kuruluşunda yer aldı. O tarihten bu yana gece yolculari grubu ile müzik yapmaktadır.

Uğur Arslantürkoğlu (ritm gitar—back vokal) :

İstanbul'da doğdu. Trakya ünv. makine mühendisliği mezunu. müziğe üniversite öğrenimi sırasında başladı. klasik, akustik ve elektrik gitar çalıyor. Grubun kuruluşundan önce değişik solistlere back vokal yaptı. Profesyonel olarak bar programları yaptı ve çeşitli gruplarda gitar çaldı. 1993 yılında grubun kuruluşunda yer aldı. O tarihten bu yana gece yolculari ile müzik yapıyor.

Bülent E. Albayrak (davul) :

İstanbul'da doğdu. Marmara ünv.eğitim fak.coğrafya mezunu. müziğe lise yıllarında başladı. Birçok amatör ve profesyonel grup ve solistle çalıştı. Müzik okullarında davul dersleri verdi. 2000 yılında gece yolculari grubuna katıldı. O tarihten bu yana Gece Yolcuları grubu ile müzik yapmaktadır.

Yasin Arslantürkoğlu (bas gitar) :

İstanbul'da doğdu. Anadolu ünv. kamu yönetimi mezunu. microsoft sistem mühendisi. Müziğe ortaokulda özel müzik dersleri ile başladı. Lise yıllarında çeşitli amatör guruplarla çalıştı. 2000 yılına kadar değişik solistlere eşlik etti. 2000 yılında Gece Yolcuları grubuna katıldı. O tarihten bu yana Gece Yolcuları grubu ile müzik yapmaktadır.

Murat Arslantürkoğlu (solo gitar) :

İstanbulda doğdu. Makine ressamlığı mezunu ve profesyonel fotoğrafçı. Müziğe lise yıllarında Keyboard la başladı. Daha sonra gitarla ilgilendi. Birçok amatör grupla çalıştı. Özel dersler verdi. 1999 yılında Gece Yolcuları grubuna katıldı. O tarihten bu yana gurupla çalışıyor.

Yer: Ankara Üniveristesi Tandoğan Kampusu Şenlik Alanı
Tarih: 20 Mayis 2009 Çarsamba 20:00
Fiyat: Ankara Üniversitesi Öğrencisi Ücretsiz - Sivil:10,00 TL

Şevval Sam sevenleriyle Ankara Üniversitesi'nde biraraya geliyor! ..

Tarih : 22 Mayıs 2009
Saat : 22:00
Yer : Ankara Üniveristesi Tandoğan Kampusu Şenlik Alanı
Şehir : Ankara


Önceleri pop müziğe damgasını vuran Leman Sam’ın kızıydı bizim için ardından izleyicinin Süper Baba dizisi ile görme ve tanıma şansına sahip oldu. Süper Baba dizisinde canlandırdığı öğretmen karakteriyle herkesin bir anda sevgilisi haline gelen, bugün kendi adıyla anılan Şevval Sam zaman içinde Gülbeyaz, Müjgân Bey, Feride gibi yer aldığı televizyon projelerinde çizdiği karakterlerle sevildi ve kendi adıyla anılır hale geldi. 1973 yılında İstanbul’da doğan Şevval Sam bugün yer aldığı yapımların yanı sıra seslendirdiği şarkılarla da pek çok kişi tarafından beğeniliyor. Sade yaşamıyla dikkat çeken, işi dışında kamera karşısında yer almaktan hoşlanmayan güzel oyuncu Süper Baba dizisiyle başladığı oyunculuk serüvenini Müjgan Bey, Yıldızların Altında, Gülbeyaz, Feride, Yine de Aşığım gibi dizilerle sürdürdü. OYNADIĞI DİZİLER: *Yaşanmış Şehir Hikayeleri *Yine de Aşığım Çocuğun Var Derdin Var *Müjgan Bey *Gülbeyaz *Aşkın Dağlarda Gezer *Feride *Süper Baba OYNADIĞI SİNEMA FİLMLERİ: *Yaşamın Kıyısında

Yer: Ankara Üniveristesi Tandoğan Kampusu Şenlik Alanı
Tarih: 22 Mayis 2009 Cuma 22:00
Fiyat: Ankara Üniversitesi Öğrencisi Ücretsiz - Sivil:10,00 TL

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1423
favori
like
share