Atletizm Federasyonu Başkanı Terzi, milli sporcuya destek vereceklerini, ancak antrenör eşini gözden çıkardıklarını söyledi.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, milli atlet Süreyya Ayhana her zaman destek vereceklerini, ancak antrenör eşi Yücel Kopu gözden çıkardıklarını açıkladı. Süreyyanın elit bir sporcu olduğunu ve onu kaybetmek gibi bir düşünceleri olmadığını belirten Terzi, Onun talebi doğrultusunda dünyanın en iyi antrenörünü ve ekibini getiririz dedi.

Tek patron benim

Süreyyanın antrenörü ve eşi Yücel Kopun haddini fazlasıyla aştığına dikkat çeken Terzi, Onun iddia ettiği gibi önlerini kesen yok. 2008 olimpiyat kadrosunda yer alacak sporculara tanınacak hakların hepsi Süreyyaya da tanınacak. Ancak Yücel Kop, onunla birlikte yarışmalara gidemeyecek. Atletizmin tek patronu benim. Kişilere özel programlar ve kamplar açamayız yorumunu yaptı.

Yücel Kopun Süreyyanın antrenöründen çok eşi rolünü ön plana çıkartarak kamuoyunu yanıltmaya çalıştığını belirten Terzi, milli atletin şuanda yarışmalara hazır olmadığını söyledi. Terzi, Süreyya ve Yücel Kop bomba gibiyiz diyorlar. Ancak ben aynı şeyi düşünmüyorum. Yücel Kop hem Süreyyaya hem de kendisine büyük zarar veriyor dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 505
favori
like
share
xERSANx Tarih: 10.05.2005 18:07
Yazik etti KOP denen kisi.Türkiyenin nadide sporcularindan olan hatta esi olan bir kisiyi getirdigi durum cok ACI. :18:
Terzi cok hakli ve dogru karar vermis
Tesekkürler Arkadasim ellerine saglik
puslukurt Tarih: 10.05.2005 10:46
Kop denen adam gerçekten Kop-uk işler yaptı, Ülkemizde Süreyya gibi yüz yılda bir çıkan sporcuyu yerle bir etti..
lazcop Tarih: 10.05.2005 10:32
harcadi süper bir sporcuyu su Kop denen adam :18: