İsveçli Prof. Kjell Hansen Mild, o çok merak edilen soruya kendi araştırması sonrası cevap buldu: Cep telefonları çok tehlikeli, beyinde tümöre ve kansere sebep oluyor.

İsveç'teki Umea Üniversitesi'nde çalışan Prof. Kjell Hansen Mild, cep telefonlarının beyinde tümöre neden olduğunu ve kansere yol açtığını ileri sürdü.

İsveç'in yüksek tirajlı gazetelerinden Aftonbladet'te yer alan habere göre, Umea Üniversitesi profesörlerinden Mild, araştırmalarının cep telefonu kullanımının kansere yol açtığını ortaya koyduğunu söyledi.

Cep telefonlarının çok tehlikeli olduğunu, beyinde tümöre ve kansere sebep olduğunu iddia eden Mild, mecbur kalmadıkça cep telefonu kullanılmaması uyarısında bulundu. Mild, cep telefonu satıcılarında riskin çok yüksek olduğunu belirtti.

Prof. Mild, 10 yıl içinde devamlı cep telefonu kullananların beyin kanserine yakalanma oranlarının, cep telefonu kullanmayanlara oranla 2 kat arttığını öne sürdü. Cep telefonlarında radyasyon oranlarının düşürülmesi gerektiğini vurgulayan Mild, vatandaşlara hiçbir zararı olmayan ev ve büro telefonlarının kullanılmalarını tavsiye etti.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 387
favori
like
share
KuvvetmiraTR Tarih: 06.02.2010 20:49
tşk edrm
wolverine Tarih: 21.05.2009 21:40
ben 2 aydır telefon kulanmiyorum valla hiç aramiyorumda
SheqeYy_BeBiSh Tarih: 21.05.2009 14:38
:79:
aLLah kimsenin ba$ina vermesin.

Sadece CepteLefonundan oLmuyor o ismini yazmak
istemedigimin hastaLigi.
Ama CepteLefonunu neden oLuyorsa
herkez uzak dursun.

PayLa$im icin t$k ederim
cok önemLi biLgiLer bunLar.
paye Tarih: 21.05.2009 10:16
herhalde cep telefonunu en çok kullanan türklerdir,bide en sık değiştiren nokıa firması sayemizde zengin oldu. Ama bakalım sonumuz nasıl olacak?