Trabzon doğal gaza kavuşuyor - Trabzon doğal gaz
Trabzon doğal gaza kavuşuyor

Doğalgazın Trabzon'a bir an önce getirilmesi için başlatılan çalışmalara bir halka daha eklendi.

Aksa ve Karadenizgaz ortaklığında yapılan Şehir içi doğalgaz dağıtım şebekesi için ilk kaynak Kalkınma Mahallesinde düzenlenen törenle yapıldı.Törene Devlet Bakanı Faruk Özak, Milletvekili Asım Akyan, Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Vali Nuri Okutan, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, KTÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen ve çok sayıda davetli katıldı.
Başlatılan bu çalışma ile Kalkınma, Bostancı, Üniversite ve Kanuni mahallelerine Eylül ayı itibariyle Doğalgaz verilmiş olacak.

Düzenlenen törende konuşan Bakan Faruk Özak, Doğalgaz'ın çağdaşlığın önemli göstergelerinden biri olduğunu belirterek, Bu yatırım bölgeye önemli istihdam sağlayacaktır. İlk yıl için 5 milyon dolar, beş yılın sonunda da 25 milyon dolarlık bir yatırım gelmiş olacaktır. Bu da Trabzon için önemli bir rakamdır. Bundan esnafımız yararlanacaktır, işsizimiz yararlanacaktır. Sayın Başbakanımız olmak üzere Hükümet olarak Trabzon'a çok büyük önem veriyoruz. Bugüne kadar yaptığımız yatırımlara yenilerini ekleyerek yolumuza devam ediyoruz. Bunlardan biri ve en önemlisi de bu doğalgazdır � dedi.

Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da Trabzon'un doğalgaza kavuşmasının ekonomik ve sağlık açısından büyük önem taşıdığını belirterek, Bu proje 61 projemiz içerisinde takibini yaptığımız projelerden biridir. Bugün bütün Trabzon için sevinçli bir günümüz. Şehrimize doğalgaz verilmesi için en önelmi adımı atıyoruz. Bir yıl sonra şehrin bütününe doğalgaz verilmesi noktasına geleceğiz. Bu yatırım 1200 kişiye yeni iş istihdamı sağlaması açısından da çok önemlidir. Hep birlikte Trabzon daha iyi ve güzel günlere doğru gidecektir dedi.

Milletvekili Asım Akyan da, bu yatırımın hukuki süreç nedeniyle iki yıl gecikmeli geldiğini belirterek, Çok şükür ki bugün önemli bir adımı atıyoruz. Doğalgaz medeniyet demektir, sağlık demektir, ekonomik tasarruf demektir. Doğalgazın gelmesiyle Trabzonlu yakıttan yüzde elli tasarruf edecektir� şeklinde konuştu.
Kaynak:

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1122
favori
like
share