Bugün bazı internet sitelerinde Google aramalarının artık şifre ile yapıldığı ve arama hizmeti veremediği yönünde haberler yer aldı. Peki Goole'da gerçekten bir sorun var mı, yada var olan sorun Google'dan mı kaynaklanıyor?

Görüştüğümüz Google yetkilileri Google'ın aramalara şifre koymak gibi bir uygulaması olmadığını, tüm arama fonksiyonlarının sorunsuz olarak çalıştığını belirttiler.

Peki sorunun kaynağı ne?

Google, kendisine bir saldırı yapıldığını algıladığı anda, saldırının yapıldığı IP'ye bir blok koyuyor. Blok konulan IP'lerden arama yapıldığında ise, bunun bir saldırı olmadığını doğrulanması için 'ekrandaki şifreyi bu kutuya yazın' diyor.

Ekrana gelen pencerede tüm bu bilgiler yazılıyken ve bu sorunun nasıl üstesinden gelinebileceğine dair bilgi notları ekrana yansıtılmışken bu durumun 'Google'da şifreli dönem' başlığıyla haberleştirilmesi ilginç bulundu.EKRANDAKİ UYARI MESAJINDA ŞÖYLE DENİLİYOR

Ancak sorgunuz bir bilgisayar virüsü veya casus yazılım uygulamasına ait otomatik isteklere benziyor. Kullanıcılarımızı korumak için, talebinizi şu anda işleme koyamıyoruz.

Erişiminizi elimizden geldiğinde hızlı bir şekilde yenileyeceğiz, bu nedenle kısa bir süre sonra tekrar deneyin. Bu arada bilgisayarınıza veya ağınıza virüs bulaştığından şüpheleniyorsanız, sisteminizde virüs ve diğer sahte yazılımların bulunmadığından emin olmak bir virüs denetimcisi veya casus yazılım kaldırıcısını çalıştırabilirsiniz.

Bu hatayı sürekli alıyorsanız, Google çerezinizi silerek ve Google'ı yeniden ziyaret ederek bu sorunu çözebilirsiniz. Tarayıcıya özel talimatlar için lütfen tarayıcınızın online destek merkezine başvurun.

Eğer tüm ağınız etkilenmişse, daha fazla bilgi için Google Web Araması Yardım Merkezine gidin.

Verdiğimiz sıkıntı için özür dileriz. Umarız yakın zamanda sizi tekrar Google'da görebiliriz.Kaynak: Zaman

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 325
favori
like
share