İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Görsel Sanatlar Yönetmenliği, “Taşınabilir Sanat” projesi kapsamında çağdaş sanatı İstanbul’un farklı bölgelerine taşımaya devam ediyor. “Çocuklar için Çağdaş Sanat” projesi 22 mayıs - 15 haziran 2009 tarihleri arasında Kartal’da olacak. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Görsel Sanatlar Yönetmenliği’nin, çağdaş sanatın İstanbul’un tamamına yayınlaştrılması amacıyla Ekim 2008′de başlattığı “Taşınabilir Sanat” projesinin yeni sergisi İstanbul yolculuğuna Kartal’dan başlayacak.
Kendisi de uzun yıllardır sanat eğitimi alanında çalışan sanatçı Özgül Arslan Tosunoğlu tarafından oluşturulan “Çocuklar için Çağdaş Sanat” sergisi, çocukları kuşatan popüler kültür karmaşasına alternatif getiren kültür arayışlarından haberdar etmeyi, kendilerini ifade etmeleri için geleneksel yöntemlerin dışında yeni ifade araçlarıyla tanıştırmayı, güncel sanatlara hoşgörü geliştirmeyi, doğru estetik yargılara daha kolay ulaştırmayı ve geleceğin sanat izleyicisini bugünden hazırlamayı amaçlıyor.
Özgül Arslan Tosunoğlu, Genco Gülan, Gül Ilgaz, Serhat Kiraz, Kadri Özayten ve Yasemin Nur Toksoy’un katıldığı sergi, sergilenme biçiminde alışılagelmiş kalıpların dışına çıkılarak, hedef kitle olarak seçilmiş 14 yaş ve altı çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi göz önünde bulundurularak, kendileri de çocuk sahibi ve eğitimci olan sanatçıların çocuklar için hazırladıkları yeni yapıtlarını bir araya getiriyor.
15 Haziran 2009 tarihine kadar açık olacak serginin açılış kokteyli 22 Mayıs Cuma günü saat 16.00′da.
Sergi Açılışı
Tarih: 22 Mayıs 2008, Cuma
Saat: 16.00
Yer: Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi
Kordonboyu Mh. Ankara Cad. No: 142 Kartal

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 275
favori
like
share