[COLOR="#c0ccf4"]Google 'a Sitemap Ekleme
Bir Site Haritasını Google'a ilk gönderişinizde Google Web Yöneticisi Araçları'nı kullanarak göndermeniz gerekir. Bu, Google'ın size yararlı durum ve istatistik bilgileri sağlamasına olanak tanır.

Hesabınızdan, Site Haritanızda veya Site Haritanızda listelenen URL'lerde sorun olup olmadığını görebilirsiniz.

Buradaki adımlar, mobil olmayan içerik (çoğu web sitesi bu kapsamdadır) URL'lerinin yer aldığı bir Site Haritasının nasıl ekleneceğini açıklamaktadır. Mobil Site Haritaları için başka adımlar da vardır.


Desteklenen biçimlerden birinde bir Site Haritanız varsa:


Site Haritanızı sitenizde arama motorlarının taramasını istediğiniz en üst dizine (genellikle kök dizin) yükleyin. Site Haritanızda, Site Haritanızın bulunduğu konumdan daha üst düzeydeki URL'leri listelerseniz; Google söz konusu URL'leri Site Haritası gönderiminin bir parçası olarak ekleyemez.
Sitenizi, Web Yöneticisi Araçları hesabınıza eklediğinizden emin olun.
Web Yöneticisi Araçları ana sayfasında, istediğiniz siteyi tıklayın.
Site yapılandırması altından, Site Haritaları'nı tıklayın.
Metin kutusunda, Site Haritanızın yolunu tamamlayın (örneğin, Site Haritanız [url]http://www.example.com/siteharitasi.xml[/url] adresinde ise, siteharitasi.xml yazın).
Site Haritası Gönder'i tıklayın.


URL'lerinizin dizinimize eklenip eklenmeyeceği veya taranıp taranmayacağı ya da bu işlemlerin ne zaman yapılacağı konusunda öngörüde bulunamayız veya garanti veremeyiz. Zamanla, işlemlerimizi geliştirdikçe ve web yöneticilerinin ihtiyaçlarını daha iyi anladıkça dizin oluşturma kapsamının artacağını ve süresinin kısalacağını düşünüyoruz.
Site Haritanızda değişiklikler yaptığınızda, Site Haritanızı Google Web Yöneticisi Araçları hesabınızı veya bir HTTP isteği kullanarak tekrar gönderebilirsiniz.
Not:
Google'a ve diğer arama motorlarına Site Haritanızı bildirmenin diğer bir yolu da robots.txt dosyanıza Site Haritasının konumunu eklemektir. Yine de, Site Haritasının sorunsuz bir şekilde işleme alındığından emin olmanız ve siteniz hakkında ek istatistikler almanız için Site Haritanızı Web Yöneticisi Araçları hesabınızdan göndermenizi öneririz.aLıntı...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 937
favori
like
share
fusu145 Tarih: 13.09.2009 22:34
saol süperdi
ByJavaliS Tarih: 22.05.2009 16:21
Te$ekkürler