Othello W. Shakespeare Oyunu - Othello W. Shakespeare Tiyatrosu

Othello W. Shakespeare'in en ünlü trajedilerinden biridir. İhanet, Irkçılık, Kıskançlık, Aşk gibi temaları işleyen oyun 4 anakarakterin etrafında gelişmektedir.

Tarih : 7-28 Mayıs 2009
Saat : 20:45
Yer : Duru Tiyatro Büyük Salon
Şehir : İstanbul AvrupaTiyatroman İstanbul'un çeşitli üniversitelerinde okuyan tiyatroya gönül vermiş gençler tarafından kurulmuş bir tiyatro topluluğudur. Erdal Kazan'ın önderliğini yaptığı grup 2007'de kurulmuştur. İlk senelerini güçlü temeller atmak için harcayan grup, 2009'da W.Shakespeare'in Othello isimli oyunuyla sahnelere merhaba demiştir. Tiyatroman sahnelerde yeni bir renk olmak amacındadır.

Othello W. Shakespeare'in en ünlü trajedilerinden biridir. İhanet, Irkçılık, Kıskançlık, Aşk gibi temaları işleyen oyun 4 anakarakterin etrafında gelişmektedir. Othello, karısı Desdamona, yaveri Cassio ve güvendiği akıl hocası Iago. Othello saygı duyulan bir komutandır. Halk tarafından çok sevilen bu zenci komutan Desdamona'ya aşık olur. Halkın ileri gelenlerinden birinin kızı olan Desdamona'da Othello'yu sevmektedir. Iago'nun kötülükleriyle bu aşk bir trajediye dönüşecektir.

Tiyatroman Othello'yu sahneye koyarken, modern danstanda yararlanmıştır. Koreografisini Pınar Akyüz'ün yaptığı oyunu, değerli müzisyen Erkan Mutlu besteleriyle süslemiştir. Dekoru Ayhan Doğan tarafından tasarlanmış oyunun yönetmenliğini Erdal Kazan yapmaktadır.

Oyuncular:
Alex Malakmadze
Ali Ozan Akın
Damla İpekler
Ece Karaaslan
Görkem Kasal
H.Deniz Petekkaya
İdil Özkarakaya
İrem Alican
İrem Duman
Melike Dirikoç
N. Zafer Yılmaz
Sevim Kalender

Teknik Ekip: Alhan Yüksel, Ezgi Mutlu
Kostüm: Cansın Gürsoy
Koreografi: Pınar Akyüz
Dekor: Ayhan Doğan
Müzik: Erkan Mutlu
Yöneten: Erdal Kazan

Fiyat:15,00 TL

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1872
favori
like
share