Basit Bir Ev Kazası Tiyatro Oyunu - Basit Bir Ev Kazası TiyatrosuEğer kocanız onbeş yıldır kapıdan hep aynı şekilde giriyor, hep aynı yere çantasını bırakıp klozet in kapağını onbeş yıldır açık bırakıp fermuarını koridorda çekiyorsa, hele birde evliliğinizi “ Eh! artık zamanıdır… “ diyerek yapmışsanız emin olun sizde ziyan ve zebil (!) olmuş kadınlar kulubüne üyesiniz.

Salon: Büyükçekmece Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi
Tarihler: 18.03.2011~18.03.2011-20:30:00
18 Mart Cuma Saat: 20:30
Telefon: 0212 883 00 40
Adres: Fatih Mah. Hasan Şevket Cad. No:43 Büyükçekmece İstanbul
İlçe: Büyükçekmece
Ücret: Tam: 34,00 TL - Öğrenci: 24,00 TL
Nereden Alırım: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları, [url]www.biletix.com[/url] ve Büyükçekmece Belediyesi AKM gişesi.


Aslında Songül, hepimiz kadar cesur, ama hepimiz kadar ürkek. O en az bizim kadar gerçekçiyken, Merzifon saat kulesinin dibinde romantik bir buluşma hayal edecek kadar da ayakları yerden kesik. Doğal olarak aşksız bir hayatı yaşanmış saymayan Songül, savrulduğu Brezilya dizilerinden, bizi yazmaya çalıştığı romanın kıyılarında dolaştırıp, kara mizah bir kahkaha tufanına götürüyor. Onun kendini aşma serüveni aslında yaşadığımız toplumun kendini aşma serüveninden de çok da farklı değil. Bu nedenle Songül hayatına bizim için komik bir pencere açarken, aşk romanında “ Genç ve güzel kadın kırılan gururunu ve onurunu bir kenara bırakıp Ispanyadan Merzifon a uzanan çileli dans hayatını düşündü. Hayal ettiklerini hatırladı ve kendi kendine dedi ki. “ Artık ben iyi ve muhteşem sevgililer hayal etmeyeceğim. Çünkü bu hayaller sonra hayalete dönüşüyor “ demeyide ihmal etmiyor.

Yazan- Yöneten: Murat İpek
Oynayan: Gülay Karacaoğlu
Müzik: Çiğdem Erken
Dekor - Kostüm: Barış Dinçel

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2165
favori
like
share
Ay Kız Tarih: 25.10.2011 09:19"Basit Bir Ev Kazası" Kozzy'de!
Oyun; "cesur ama ürkek" bir kadın olan Songül'ün kahkaha dolu öyküsünü konu ediyor.

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan, ödüllü Oyuncu Günay Karacaoğlu'nun tek kişilik komedi Oyunu "Basit Bir Ev Kazası"; 30 Ekim 2011, Pazar günü saat 18:00'de Kozyatağı Kozzy Kültür Merkezi Gazanfer Özcan Sahnesi'nde! 5. sezonundaki Oyun; "cesur ama ürkek" bir kadın olan Songül'ün kahkaha dolu öyküsünü konu ediyor.


Cesur ama ürkek, gerçekçi ama Merzifon saat kulesinin dibinde romantik bir buluşma hayal edecek kadar hayalperest bir karakter olan Songül; aşksız bir hayatı yaşanmış saymıyor. Kocası on beş yıldır kapıdan hep aynı şekilde giren, hep aynı yere çantasını koyan, klozetin kapağını hep açık bırakıp fermuarını koridorda çeken Songül; izleyiciyi, savrulduğu Brezilya dizilerinden, yazmaya çalıştığı romanın kıyılarında dolaştırıp, kara mizah bir kahkaha tufanına götürüyor.

Murat İpek'in yazıp yönettiği, Günay Karacaoğlu'nun muhteşem bir performans sergilediği tek kişilik Oyun "Basit Bir Ev Kazası"nda Songül; hayatına izleyici için komik bir pencere açarken, aşk romanında "Genç ve güzel kadın kırılan gururunu ve onurunu bir kenara bırakıp İspanya'dan Merzifon'a uzanan çileli dans hayatını düşündü. Hayal ettiklerini hatırladı ve kendi kendine dedi ki; 'Artık ben iyi ve muhteşem sevgililer hayal etmeyeceğim. Çünkü bu hayaller sonra hayalete dönüşüyor'." demeyi de ihmal etmiyor.

Günay Karacaoğlu'na 2009 yılında Muhsin Ertuğrul Tiyatro Ödülleri, Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri ve Afife Jale Tiyatro Ödülleri'nde "Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu Ödülü"nü getiren "Basit Bir Ev Kazası"nın dekor ve kostüm tasarımı Barış Dinçel'e, müzikleri ise Çiğdem Erken'e ait.

Songül'ün, toplumun kendini aşma serüveninden de çok da farklı olmayan kendini aşma serüvenini esprili bir dille sahneye taşıyan "Basit Bir Ev Kazası", AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konuyor.

"Basit Bir Ev Kazası"; 30 Ekim 2011, Pazar günü saat 18:00'de Kozyatağı Kozzy Kültür Merkezi Gazanfer Özcan Sahnesi'nde sahnelenecek. Oyuna ait biletler; Biletix'ten ve Kozyatağı Kozzy Kültür Merkezi gişesinden temin edilebilir.
Nehir Tarih: 21.12.2010 09:58
Tarih: 26.12.2010 18.00
Mekan: Akatlar Kültür Merkezi
Adres: Zeytinoglu cad. No.8
İl/ilçe: İstanbul / Etiler
Telefon: 0 212 351 93 84
Fiyat: Tam: 34,00 TL
Öğrenci: 24,00 TL
Nehir Tarih: 30.03.2010 22:23
Tarih: 06.04.2010 20.30
Mekan: Oyun Atölyesi
Adres: Dr. Esat Işık Cad. No: 3
İl/ilçe: İstanbul / Moda
Telefon: 0216 345 39 39
Fiyat: Tam: 25,00 TL
Öğrenci: 15,00 TL
Şayeste Tarih: 19.02.2010 19:29
Basit Bir Ev Kazası

Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu

Başlangıç Yılı : 2008Kadro :
Yazan-Yöneten: Murat İpek
Oynayan: Günay Karacaoğlu

Dekor ve Kostüm Tasarım: Barış Dinçel
Müzik: Çiğdem Erken
Yapım: Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu


Oyun Hakkında :

Televizyon ve sinema dünyasının sevilen oyuncusu Günay Karacaoğlu, tek kişilik komedi “Basit Bir Ev Kazası” oyunuyla tiyatro seyircisiyle buluşuyor. Murat İpek’in yazıp yönettiği “Basit Bir Ev Kazası”, hayatında gerçekler ve hayalleri arasında gelgitler yaşayan, aradığı aşkı bulamamış bir ev kadınının yaşadıklarını ve kurduğu hayal dünyasında mutluluğu arayışını anlatılıyor. “Basit Bir Ev Kazası” oyununun prömiyeri, 15 Şubat Cuma akşamı 20:30’da, Muammer Karaca Tiyatrosu’nda yapılacak.

“Basit Bir Ev Kazası” oyununda Günay Karacaoğlu’nun canlandırdığı “Songül” karakteri her kadının günlük yaşamında zaman zaman aklından geçenlere, düşlerine, isteklerine dair dile getiremediklerini cesurca dile getiriyor. Kadınların, aşka, evliliğe, aile kavramına ve genel olarak hayata bakışına bir ayna tutuyor. Bunu yaparken kimi zaman güldürüyor, kimi zaman hüzünlendiriyor.

En son “Bana Mastikayı Çalsana” oyunuyla tiyatro sahnesinde izlediğimiz Günay Karacaoğlu, “Basit Bir Ev Kazası” oyununda kara mizah öğelerini kullanarak eğlenceli bir dille kadınların dünyasına hem kadınlara hem de erkeklere anlatıyor.

İki perdelik komedi oyununun dekor ve sahne tasarımı Barış Dinçel, müzikleri Çiğdem Erken tarafından hazırlandı.

“BASİT BİR EV KAZASI”

Eğer kocanız 15 yıldır kapıdan hep aynı şekilde giriyor, hep aynı yere çantasını bırakıp klozetin kapağını 15 yıldır açık bırakıp fermuarını koridorda çekiyorsa, hele birde evliliğinizi “Eh! Artık zamanıdır…“ diyerek yapmışsanız emin olun siz de ziyan ve zebil ( ! ) olmuş kadınlar kulubüne üyesiniz.

Aslında Songül, hepimiz kadar cesur aynı zamanda hepimiz kadar ürkek. O en az bizim kadar gerçekçiyken, Merzifon saat kulesinin dibinde romantik bir buluşma hayal edecek kadar da ayakları yerden kesik.

Doğal olarak aşksız bir hayatı yaşanmış saymayan Songül, savrulduğu Brezilya dizilerinden, bizi yazmaya çalıştığı romanın kıyılarında dolaştırıp, kara mizah bir kahkaha tufanına götürüyor. Onun kendini aşma serüveni aslında yaşadığımız toplumun kendini aşma serüveninden de çok farklı değil.

Bu nedenle Songül hayatına bizim için komik bir pencere açarken, aşk romanında “Genç ve güzel kadın kırılan gururunu ve onurunu bir kenara bırakıp İspanya’dan Merzifon’a uzanan çileli dans hayatını düşündü.” Hayal ettiklerini hatırladı ve kendi kendine dedi ki. “Artık ben iyi ve muhteşem sevgililer hayal etmeyeceğim. Çünkü bu hayaller sonra hayalete dönüşüyor“ demeyi de ihmal etmiyor.

Fotoğraflar
Nehir Tarih: 21.06.2009 23:14
Günay Karacaoğlu “Basit Bir Ev Kazası” adlı oyundaki rolü ile; 2009 yılı, Afife Tiyatro Ödülleri, Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri ve Muhsin Ertuğrul Tiyatro Ödülleri’nde “En İyi Komedi Kadın Oyuncu” aldı.

Tarih : 1 Temmuz 2009
Saat : 21:15
Yer : Enka Vakfı Açıkhava Tiyatrosu
Şehir : İstanbul Avrupa

Evliliğinin içinde çırpınan her kadın gibi Songül de sevgi arayışı içinde. Kendince Nobel’e aday (!) bir aşk romanı yazmaya kalkışması, aslında onun hayallerinin bir hayalete dönüşmemesi için çabalamasından başka bir şey değildir. Songül’ün bu komik hayatını kahkahalarla izlerken düşünmeden de edemiyoruz.

Aysa Organizasyon Basit Bir Ev Kazası
Oyun Süresi: İki Perde / 100 Dakika
Yapım: Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu
Yazan - Yöneten: Murat İpek
Oynayan: Günay Karacaoğlu
Dekor - Kostüm: Barış Dinçel
Müzik: Çiğdem Erken

Salon: Enka Vakfı Açıkhava Tiyatrosu
Tarihler: 01.07.2009~01.07.2009-21:15:00
1 Temmuz 2009 Saat: 21:15
Telefon: 0212 245 13 14
Adres: Enka Vakfı, Sadi Gülçelik Spor Sitesi, İstinye
İlçe: İstanbul
Ücret: 23,50 TL
Nereden Alırım: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Biletix Gişeleri, [url]www.biletix.com[/url] ve Tiyatro Gişe
Nehir Tarih: 01.06.2009 22:31
yayınladığını zaman ekliyeceğim
burcu92 Tarih: 01.06.2009 20:12
paylasım icin tesekkürler de bunun metnini bulabilir misiniz acaba?