Assassin's Creed 2 nasıl olacak?


Ubisoft'un başarılı oyunu Assassin's Creed, ikinci bölümüyle devam ediyor. 15. yüzyılda Venedik'te geçeceği açıklanan oyun, yeni silahlar, geliştirilmiş yapay zeka ve tabii ki yeni bir karakterle geliyor.

Venedik şehrinin su yolları ve Floransa'nın ünlü yapıları etrafında gelişecek olaylar, kilise, güçlü ailleler ve onların politik çekişmelerini konu edecek. Oyunun ana karakteri Ezio, ilk oyundaki rutin görev sisteminden çok farklı bir şekilde işlerini yürütecek. Yani görevi al, işi bitir, kaleye geri dön sıralamasından çıkan oyuncu, kendini beklenmedik şekilde gelişen olayların içinde bulacak.

Venedik adı geçmişken kaçınılmaz olan su çevresinde gelişecek bazı görevler, Ezio'nun yüzebilmesi hatta dalabilmesi sayesinde ilk oyundakinden farklı ortamlara çekilebilecek. Oyuna eklenen yeni silahlar olduğu gibi, Eizo'nun silahsızken de ne kadar tehlikeli olabildiğini göreceğiz.

Ubisoft'tan gelen başka bir açıklama ise oyunun tanıtım videosunda görülen Leonardo Da Vinci tarzı cizimlerin hikmetini belli etti. Eizo oyunda Leonardo Da Vinci'den akıl alacak, hatta kendisi tarafından yapılan makineleri bile kullanacak. Ayrıca ilk oyundan farklı olarak güneşin batıp ayın çıktığını, yani gece ve günüdüz farkını yaşayacağız.

Aramızda ilk oyunu oynamamış, ancak oynama ihtimali olan okuyucularımız olabilir diyerekten ana konuyla ilgili ayrıntılara girmemeye çalıştık sayın yahoytçular. Uzun lafın kısası, 240 kişilik bir ekip tarafından hazırlananan Assassin's Creed 2'yi sabırsızlıkla bekliyoruz efendim.

GELİŞME: Ubisoft'un henüz yayınladığı bir basın bülteni, oyunun resmi çıkış tarihini "2009 kış ayları" olarak belirliyor. Oyun bu tarihte Xbox 360, PlayStation 3 ve PC sürümleriyle piyasada olacak.Assassin's Creed 2'ye Yeni Ana Karakter

Ubisoft'un geçtiğimiz yıl hayli büyük başarı yakalayan Orta Çağ dönemi aksiyon oyunu Assassin's Creed'in devamı hakkında ilk bilgiler, GameInformer adlı yabancı derginin mayıs sayısının kapağında ortaya çıktı. İlk oyunun baş kahramanı Altair'e hayli benzerlik gösterse de, oyunu Ezio adlı bir asilzade ile oynayacağız.

Rönesans dönemi Venedik'inde geçecek olan Assassin's Creed 2, ilk oyundaki Kudüs atmosferini aratacak mı yoksa yeni bir atmosferde daha ferah bir oynanış mı sunacak, ancak oyun çıktığında görebileceğiz.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 508
favori
like
share