Yine sensiz sessiz bir gecede yağmur var bu şehirde. Gözlerinin içine bakarken gülen gözlerim gecenin bu kör vaktinde boşluğu seyrediyor. Balkon demirleri arasına sıkışmış caddeyi seyrediyor. Gözlerim hala gidişini seyrederken takındığı tavrı sürdürüyor. Hala buğulu, hala telaşlı, hala çaresiz,hala başıboş. Hayat ışığının yandığı gözlerim bugünlerde oldukça sönük. Yanıyorlar sevgili, ağrıyorlar, ağlıyorlar.Yanaklarımdan yine damlalar süzülüyor. Yüzümde garip bir hüzün,karşımda gülümseyen resmin.

Yanaklarım ıslak, gözlerim dolu dolu. Hani sen nasıl derdin: Gözyaşlarımı yine özgür bıraktım sevgili, yağmurun yıkadığı bu şehirde,evimin balkonunda.Sensizliği düşündüm bir an, sensiz geçen iki haftayı. Ne de acımasızmış meğer hayat. Ne kadar da çile meraklısıymış aşk. Ne çok hüzünbazmış sevenler, sevdalılar. Hiç mi özlemedin beni, hiç mi merak etmiyorsun, hiç mi düşünmüyorsun, hiç mi, hiç mi?.

Sonsuzluğa uçup gitmek isterdim sevgili. Sadece seninle olacağım sonsuzluğa. Senin ve benim olmadığı sadece ve sadece bizim olduğumuz bir yere.Yağmurun bu şehri ıslattığı gibi gözyaşlarım yanaklarımı ıslatıyor. Yavaş yavaş, incitmeden indiriyor damlalarını. Gözlerim yanıyor sevgili, içim kanıyor.Eskiden canım sıkıldığı zaman, kafamı dinlemek istediğimde, yalnız kalmaya ihtiyacım olduğunda yürüyüşe çıkardım. Yürürdüm yürürdüm yürürdüm.Saatlerce yürürdüm. Dinlenmeden, soluklanmadan yürürdüm ve düşünürdüm.

Attığım her adım içimdeki sıkıntıdan bir parça koparır gibi gelirdi bana. Artık öyle uzun yürüyüşlere çıkmıyorum. Artık insanlar arasında fazla dolaşmıyorum. Artık bu şehrin sokaklarını arşınlamıyorum. Bana bakan meraklı gözlerle göz göze gelmiyorum. Artık dışarıda bir yerlerde oturup arkadaş sohbetlerine katılmak beni sıkıyor,eskisi kadar haz vermiyor. Artık işimi de sevmiyorum, mesleğimide. Lanet ediyorum bu şehre, bu şehrin caddelerine, sokaklarına,parklarına. Lanet ediyorum bu şehrin kokuşmuş aşklarına, aşıklarına.Lanet ediyorum bu şehrin karanlığına. Sana son kez sarıldığım,seni son kez doya doya öptüğüm, sana son kez baktığım karanlığa.

Şimdilerde hayat sıradan, monoton.İş, ev, para, faturalar,ağlayan gözler, hüzünlü bir yüz ve yalnız bir kalp. Bugünlerde kendimi ölmüş hissediyorum. Ölmüşüm ya da ağır hastayım veya bir kaza geçirmişim ağır yaralıyım. Sevenlerim, ailem başımda toplanmış çaresiz gözlerle bana bakıyorlar.Ellerinden bir şey gelmemesinin hüznüyle bakıyorlar bana.Dudaklarımdan güçlükle bir iki kelime dökülüyor. Dökülen her kelimede sen varsın sevgili.

Gözlerimi zorlukla aralıyorum.
Yanıbaşımdasın, ellerimi tutuyorsun. Sevgili, gelmek için ölümümü mü bekliyorsun? Eğer onu bekliyorsan biliyorsun ki o çok yakın.Bu şehre yağmur yağıyor. Biz yürüyemiyoruz. Seninle yağmurda yürümeyi özledim sevgili. Islanmayı, başımdan aşağıya doğru hızla inen yağmur damlalarını, gömleğimin vücuduma yapışmasını özledim. Seni özledim sevgili.

Yıldızsız ıssız bir gecede
Yağmur var bu şehirde
Seni seviyorum sensizken bile.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 620
favori
like
share
ChoaS Tarih: 16.05.2005 07:39
Eline Sağlık Arkadasım


Not : Tasarım Mukemmel
Baby GirL Tarih: 11.05.2005 20:51
söLemeden qeCemicem Yazıdan Cok taSarım ho$uma qitti Taßi yazıda qüseL ama öLe i$hte :46:
emeqine saqLık
eflatun Tarih: 11.05.2005 16:22
eline yuregine saglık. allah klavye ve mausene zeval vermesin.
Kemal50 Tarih: 11.05.2005 15:21
Tesekkurler arkadasim.Paylasimin cok guzel
NiSaN Tarih: 11.05.2005 15:18
çok güzel. paylaşımın için saol
ByStranqe Tarih: 11.05.2005 14:21
Ellerine SaqLıK ArKaDa$ıM
hicbirsey2001 Tarih: 11.05.2005 13:40
Emeklerine sağlık dostum
keto_41 Tarih: 11.05.2005 11:48
ELLeRiNe SaGLiK PaYLaSiM iCiN CoK TeSSeKüR eDeRiM aRKaDaSiM