bu site bilgisayarınıza zarar verebilir Çözümü - bu site bilgisayarınıza zarar verebilir Sebebi
Bir gün sitenizin hitlerinin düştüğünü farkettiniz ve biraz araştırma sonucunda sitenizi Google’da aratanların Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir hatası ile karşılaştıklarını gördünüz. Hatta hata demeyelim de, “Uyarı” demek daha doğru olur. Bu uyarıyı gören kullanıcılar doğal olarak sizin sitenizi tercih edip, bilgisayarına virüs bulaştırmaktansa B sitesini tercih edeceklerdir. Bu çok doğaldır.

Aşağıdaki yazıda Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir uyarısından nasıl kurtulacağınızı anlatan bir yazı bulunuyor. Okumak isterseniz buyrun :)


Bu yazı ile sitenizdeki bu uyarının giderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu arada yazı Labidu‘dan alıntı yapılmıştır.

Diyelim ki Google arama motorlarında web siteniz zararlı içerikli bir web site olarak gösteriliyor.Ve bu durumdan kurtulmak istiyorsunuz .

Öncelikle bilmeniz gereken en önemli şey web sitenizin Hangi sebepten fişlendiğinin farkında olmaktır. Yani siz sitenizin hangi nedenden dolayı ”Zararlı içerik barındırabilecek” tüde bir site durumuna geldiğini bilmeniz gerekir. Bunun için Yardımcı kaynak olabilecek site: McAfee SiteAdvisor. Bu site sayesinde sitenizdeki zararlı bütün içerikleri gözlemleyebilme şansınız bulunuyor.

2. aşamada yapacağınız şey, tüm bu zararlı içerik olabilecek tüden her tülü uygulamayı sayfanızadan çıkartmanızdır.(Dosya, Pop-up olabilir vb.)

Daha sonra ise yapacağınız işlemler ise şöyle;
1- [url]http://stopbadware.org/home/review[/url] adlı web sitesine ulaşarak alt kısımdaki boşluğa site adresimizi yazarak butona basıyoruz.

2- Daha sonra sayfa yenileniyor ve o bölgenin hemen altında bir yazı çıkıyor. O yazıda bulunan Click hereye basıyoruz.

3- Daha sonra karşımıza bir form çıkıyor. O forma ad, soyad, mail ve web site adresimizi giriyoruz.

Alttaki mesaj boşluğuna İngilizce olarak iletmek istediğimiz yazıyı giriyoruz. Ben örnek bir metin hazırladım. İsterseniz siz farklı bir şeyler de yazabilirsiniz.

Hello; You have banned our web site for we have detrimental contents. So we are looking like detrimental website for google visitors.
And you have state I must reach with you by this forum. We have deleted from website all detrimental contents.
We are expecting you look over the website again and reopen the ban our website on google search enginees.
Cheers!!

Tükçesi(Biraz farklılıklar olabilir):

Merhabalar; Web sitemizi zararlı içerik olduğu için google arama motorlarında fişlemişsiniz. Dolayısı ile google üstünden sitemize ulaşan kullanıcılar için şuan zararlı içerik bulunduran site konumundayız.
Ve web sitenizde bulunan yönergeleri takip ederek bu form aracılığı ile size ulaşmam gerektiğini belirtmişsiniz. Bahsedilen zararlı içerik niteliği taşıyan her tülü içeriği web sitemizden kaldırmış bulunmaktayız.
Web sitemizin son hali ile tekrardan gözden geçirilerek uygunsuz içerik olmadığının tespitinin gerçekleşmesi ve de Google’daki bu fişlemenin kalkmasını umuyoruz.
İyi çalışmalar.Daha sonra Stopbadware web sitenizi en kısa süede inceleyerek sitenizin fişlemesini uygun görüse kaldıracaktır.aLıntı...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 672
favori
like
share
FreddyKrueger Tarih: 04.06.2009 18:30
[COLOR="#c0ccf4"]@ kemal1

GooqLe 'ın MiLyonLarCa KuLLanıCıSı Var... Sorununuzun Bir Anda ÇözüLmeSi Mümkün DeqiL... Bi Süre BekLeyip, Tekrar MaiL Atınız...
E-MaSTeR Tarih: 30.05.2009 19:41
Süre Vermi$Ler BekLemeni Öneririm. Pinq AtarSan Ban KaLkmayabiLir.
kemal1 Tarih: 29.05.2009 21:28
Arkadaşlar googleye mail attım bir kaç hafta süre tanınmasını istiyor..
Güvenli tarama/Tanı Sayfasında aşağıdakleri yazıyor..
Başka bişey yapmam gerekiyor mu acaba??

Google bu siteyi ziyaret ettiğinde ne oldu?

Geçtiğimiz 90 gün içinde bu sitede test ettiğimiz 23 sayfadan 6 sayfanın, kullanıcının rızası olmadan kötü amaçlı yazılım indirilmesine ve yüklenmesine neden olduğu saptanmıştır. Google, bu siteyi en son 2009-05-27 tarihinde ziyaret etmiş ve bu sitede en son 2009-05-23 tarihinde şüpheli içerik bulunmuştur.
Malicious software includes 7 scripting exploit(s).
kemal1 Tarih: 22.05.2009 19:45
Bilgi için teşekkürler
virüs içerikli konuları ve kodları hep temizledim siteden host ftpyi virüs taramasından geçirdi oda temiz şuan en son aşama [url]http://stopbadware.org/home/review[/url] burda site ismini yazıyorum aşağıdakini yazıyor 0 result başka ne yapabilirim??

You searched for items containing the term '********' there are 0 results.