Salatayı erken yapmanız gerekirse bozulmaması için üzerine nemli bir bez örtün ve sosunu koymayın.

--------------------------------------------------------------------------------

Salata malzemelerinizi yıkadıktan sonra yaprakların canlanması için buzlu suda bekletin.

--------------------------------------------------------------------------------

Lezzetli bir salatanın sırrı;malzemelerin salataya eklenme sırası ve şeklidir.Salatalık sebzelerinizi hazırladıktan sonra,önce sirkeyi veya limonu tuzla karıştırıp salatanın üstüne dökmeli,sonra da zeytinyağını ilave etmelisiniz.

--------------------------------------------------------------------------------

Meyve salatası yaptığınızda eğer servis için daha vakit varsa meyvelerin kararmaması için üzerlerine limon dilimleri koyunuz..................................................Pilav pişirirken,suyuna biriki damla limon sıkarsanız pilavı daha beyaz ve parlak yapıyor.Belki denemek istersiniz...
.............................................................................................
Hani olmaz ya ,yine de bir dalgınlık olur da pişen yemek tencerenin dibine inatçı bir şekilde yapışıp,gitmem diye ısrar ederse şunu deneyin:Tencerenin dibine biraz su koyup içine bulaşık makinesi deterjanından ekleyip kaynatın.Bunda da sonuç mükemmel oluyor.
Ayrıca demliğinizin içinde oluşmuş siyah çay lekesi varsa onun için de aynı şeyi uygulayabilirsiniz.
Kolay gelsin....................................................................
Birçoğumuz çaydanlık ve keetle da oluşan kireçlerden şikayet ederiz.Ben bunun için genelde porçöz kullanıyordum.Sonra da iyice temizlenmesi içip defalarca yıkıyordum.Epey zahmetli bir işti.Çünkü sularımız çok kireçli olduğundan çok sık yapmam gerekiyordu.
Ama bundan daha acı olan ,birgün keetle ımın metal rezistansının eridiğini gördüm.İşte bundan sonra da tesadüfen limon tuzuyla tanıştım.Benim gibi bilmeyenler olabileceğini düşündüm ve sizle paylaşmaya karar verdim.
Çaydanlık veya keetle ınıza geceden su doldurup,içine bir avuç kadar limon tuzu atın.Sabaha kadar o şekilde kalsın.Sabah bütün kireçlerin söküldüğünü göreceksiniz.Üstelik oldukça da sağlıklı.Bu arada limon tuzunu aktardan alın,daha ucuz oluyor.
Bir deneyin,sonuç harika olacak....................................................

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 401
favori
like
share