Metropol insanlarında bağımlılık yapan `Chill-Out Festival` konseptini yaratan, Türkiye`nin ilk ve tek `downtempo` radyosu Lounge 102 tarafından düzenlenen Chill-Out Festival İstanbul’un dördüncüsü Kemer Golf & Country Club’da gerçekleşiyor.

[COLOR=#d63b74]Tarih[COLOR=#d63b74]:24 Mayıs 2009[COLOR=#d63b74]Saat[COLOR=#d63b74]:12:00[COLOR=#d63b74]Yer[COLOR=#d63b74]:Kemer Golf & Country Club[COLOR=#d63b74]Şehir[COLOR=#d63b74]:İstanbul Avrupa

Doğanın içinde, yeşillikler üzerinde, öğlen saatlerinde açık havada başlayacak festivalde, kesintisiz 12 saat müzik ziyafeti ve yenilenmiş ilgi çekici aktiviteler gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam edecek.

Chill-Out Festival İstanbul 4 yaşında...
PD organizasyonuyla gerceklestirilen, Türkiye’nin en güzel etkinliği ve 2009 yaz döneminin ilk festivali Chill-Out Festival Istanbul, 24 Mayıs Pazar günü Kemer Golf&Country Club’ta! Doğanın içinde, yeşillikler üzerinde, gündüz saat 12:00 açık havada başlayacak festivalde, kesintisiz 12 saat müzik ziyafeti gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ediyor. Festivalde, lounge’dan trip hop’a, latin’den funk’a kadar geniş bir müzikal yelpazede her zevke hitap eden farklı müzikler katılımcıları bekliyor!

Yeryüzündeki cennet...
Kemer Golf & Country Club’da 10 km2`lik bir orman içinde düzenlenecek festivalde, her zamanki gibi dünya çapında isim yapmış birbirinden ünlü sanatçı ve gruplar yer alıyor. Bu yıl dördüncü yaşını kutlayan Chill-Out Festival İstanbul’da uzun süre sonra tekrar turneye çıkan Lamb, benzersiz tarzıyla Yoav, gecmişi bugünle en iyi şekilde harmanlayan The Shortwave Set, Zorzal ile büyük beğeni toplayan Axel Krygier ve ülkemizde uzun suredir beklenen Jazzamor canlı performanslarıyla Chill-Out Festival Istanbul sahnesinde. Kapanış partisi ise sürpriz bir grupla, Boozoo Bajou ile gerçekleştiriliyor.
Chill-Out Festival Istanbul’un bu seneki destekçileri ise Urban Wave, BMW, Hugo Boss, Mariachi, Pegasus, Molped, OK, Time-out Istanbul.

Lamb (İngiltere) Joy Division’dan The Bee Gees’e, Oasis’den Simply Red’e onlarca büyük topluluğa hayat veren Manchester şehri, doksanlı yılların ortalarında, trip-hop sahnesine bambaşka bir boyut kazandıran Lamb’in doğuşuna da ev sahipliği yaptı. ‘Gabriel’ ile uluslararası başarıya ulaşan stüdyo dahisi Andy Barlow ve eşsiz vokalleri ile Lou Rhodes, doksanlı yıllarda Bristol şehrinin egemenliğinde süregelen trip-hop akımının kalıplarıyla sınırlı kalmadan, içeriğine jazz, dub, breaks ve drum’n’bass’in unsurlarını da ekleyerek oluşturdukları ses evrenleri ile birleşen akustik etkileşimli tınıları sayesinde çabucak fark edildi. Belli başlı organizasyonları tercih ettikleri dünya turu öncesi, Chill-Out Festival Istanbul 2009’un baş tacı konuğu olacak Lamb bir downtempo müzik ikonu olarak kaçırılmaması gereken bir sahne performansı ortaya koyacak.
[url]http://www.myspace.com/lambofficial[/url], [url]http://gorecki.co.uk[/url]
Yoav (Güney Afrika) Yeni nesil akustik müziğin Güney Afrikalı temsilcisi Yoav, gitarıyla eşlik ettiği sıcak vokalinin yanı sıra, söz yazarlığını da bizzat üstlendiği parçalarıyla, lo-fi ve indie arasında alternatif köprüler kuruyor. Field Recordings ile anlaşarak, ilk albümü ‘Charmed & Strange’i buradan yayınlayan Yoav, albüm boyunca kendi elleriyle yakaladığı vuruşları, elektronik filtrelerden geçirirken, akustik gitarına eşlik eden vokali ile harikalar yaratıyor. ‘Club Thing’ ve ‘Beautiful Lie’ isimli single çalışmaları ile dünya radyolarının listelerinde haftalarca yer alan Yoav, Chill-Out Festival 2009 sahnesinde yer alacak.
[url]http://www.yoavmusic.com[/url], [url]http://www.myspace.com/yoavmusic[/url]
Axel Krygier (Arjantin) Güney Amerikalı sanatçılara her daim ilham kaynağı olmuş Buenos Aires şehrinin, sofistike mirasını günümüz lounge ve jazz tınısı ile bütünleştiren Axel Krygier, düşsel kompozisyonunu akustik ve elektronik şablonlarla dinleyicilere sunduğu son albümü ‘Zorzal’ı geçtiğimiz sene içersinde yayınladı. Vokal unsurlarının yanı sıra theremin gibi sıra dışı enstrümanlar içeren parçalara yer veren albümde kreole, jazz ve funk’ı zengin bir içerikle ele alan Axel Krygier ana vatanının sofistike mirasını gelecek kuşaklara aktarıyor. Lounge 102 dinleyicilerinin yoğun ilgisine maruz kalan parçalarının prodüktörü Axel Krygier, topluluğu ile sergileyeceği çok özel canlı performansı için Chill-Out Festival Istanbul 2009’ da.
[url]www.axelk.com[/url], [url]www.myspace.com/axelkrygier[/url]
The Shortwave Set (İngiltere) [url]http://www.theshortwaveset.com/[/url] [url]http://www.myspace.com/theshortwaveset[/url]
Jazzamor (Almanya) [url]http://www.jazzamor.com/[/url], [url]http://www.myspace.com/jazzamormusic[/url]
Boozoo Bajou (Almanya) [url]http://www.boozoobajou.com[/url], [url]http://www.myspace.com/boozoobajou[/url]

Garanti Flexi Card sahiplerine Biletix perakende satış noktalarında alımlarda geçerli olmak üzere %20 indirim uygulanacaktır.
Kart sahiplerinin Flexi Card’larını festival girişinde ibraz etmeleri zorunludur.

Yer: Kemer Golf & Country Club
Tarihler: 24.05.2009-24.05.2009
12:00
Adres: Göktürk beldesi, Uzunkemer mevkii, Silivri İstanbul
Bilet Ücreti: 67,00 TL

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 400
favori
like
share