Türkiye Görme Engelli Erkekler ve Bayanlar Ferdi ve Kulüpler Bench Press ve Halter Şampiyonası Ankara Yaşar Doğu Spor Salonunda gerçekleşti.Türkiye Görme Engelli Erkekler ve Bayanlar Ferdi ve Kulüpler Bench Press ve Powerlifting (Halter) Şampiyonası Ankara Yaşar Doğu Spor Salonu'nda 24 görme engelli bay ve bayan spor kulübünün katılımıyla gerçekleşti.

Erkeklerde 7 sporcuyla mücadele eden Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, 9 altın, 1 gümüş, 1 bronz madalya kazanarak 69 puanla takım halinde Bench Press ve Powerlifting (Halter) Türkiye Şampiyonluğu'nu kazanırken bayanlarda ise 6 sporcuyla mücadele eden Çankaya Belediyesi 6 altın, 6 gümüş madalya kazanarak 63 puanla takım halinde Powerlifting (Halter) Türkiye Şampiyonu oldu.

Başarılarını Çankaya halkına armağan ettiklerini söyleyen Çankaya Belediyesi sporcuları, 08-11 Temmuz 2009 tarihleri arasında Amerika'da yapılacak olan 6. Dünya Görme Engelliler Halter Şampiyonası çalışmalarına ara vermeden başlayacaklarını ve Amerika'dan da madalyalarla döneceklerini belirttiler.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1147
favori
like
share