Mekke'nin Fethi - Ünal Kılıç - Mekke'nin Fethi Kitap ÖzetMekke'nin Fethi
Psikolojik Taktik, Ölümsüz Zafer
Ünal Kılıç
Kayıhan Yayınları
Baskı Tarihi: Mayıs 2009
ISBN: 9786055996192
Sayfa: 151

Kitap Özet

Mekke'nin Fethi;
Rahmet Peygamberinin (s.a.v.) gerektiğinde savaştığını, ancak savaş esnasında bile insan haklarına önem verdiğini gösteren güzel örneklerle doludur.

Yazar, bu araştırma ile Mekke'nin hangi gerekçelerle fethedilmek istenildiğini ve fetih sonrasında nelerin elde edildiğini ortaya koymaya gayret ederek, aynı şekilde bu süreçte yaşanılan ve Hz. Peygamber'in insan haklarına verdiği değeri gösteren bir takım uygulamalarını ifade etmeye çalışmıştır. Mekke'nin fethi çerçevesinde Hz. Peygamber'in düşmanlarına ne kadar merhametli olduğunu, savaşta bile bu düşüncelerini korudğunu göstermeye gayret etmiştir.

O'nu, bu fetih esnasındaki sergilemiş olduğu tavrıyla tanıyan Müslümanlar kendileri gibi düşünmeyen ve yaşamayan insanlara karşı daha farklı bir gözle bakmaya çalışacaklardır. Aynı şekilde, Hz. Peygamberi Allah'ın Resulü olarak benimsemeyen gayrimüslimler ise Hz. Muhammed'le ilgili önyargılarından, şartlanmışlıklarından az da olsa kurtularak İslam Peygamberinin gerçekten de bir rahmet elçisi olduğunu anlayacaklardır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 984
favori
like
share