Aziz Muhterem Kardeşim...

Mademki İslam ın her derdine razı olduğunu bildiriyorsun, bu müjdenle bize aşk ve şevk veriyorsun, O halde iyi dinle:

VAZİFENdikenler arasında güller toplayacaksın. Ayağın çıplaktır,batacak. Elin açıktır, ısıracak.BUNA SEVİNECEKSİN.

Firavunlar kucağında büyüyen çocuk Musa ları safına alacaksın. Aldığın için dövecekler. Konuştuğun için zindana koyacaklarSEVİNECEKSİN.

Çöllere sürülürsen kanınla ağaç yetiştireceksin. Kutuplara sürülürsen, ısınla sebze yetiştireceksin. Yeşilliği sevmeyenler olacak. Yakacaklar,yıkacaklar. Sen bunu SABIRLA SEYREDECEKSİN.

Karanlık zindanlara salarlarsa;ışık, paslı vicdanları görürsen;ümit, imansız kalplere rastlarsan NUR vereceksin. Sen verdiğin için suç, sen getirdiğin için ceza, sen konuştuğun için mahkum olacaksın. Ve buna ŞÜKREDECEKSİN.

Anadan,yardan,serden ayrılacaksın. Candan,gönülden Kur an a sarılacaksın. Damla iken deniz, nefes iken tayfun olacaksın. Derdini yazmak için derini kağıt, kanını mürekkep edeceksin. Kimse ile görüştürmezlerse, mecnun olup çöllere düşeceksin. Leyla arar gibi NUR arayanları bulacaksın. Bulamazsan ÜZÜLMÜYECEKSİN

MAKAMLAR,SERVETLER verirlerse,NEFSİNİ UNUTACAKSIN.
Yalan,iftira,çamur fırtınasına tutulursan
HİSSİYATINI TERK EDECEKSİN...

Önüne demirden set yaparlarsa,dişinle deleceksin. Dağları toptan oymak gerekirse, iğne ile oyacaksın. Unutma! Nerede olursan ol; küfrün ve cehlin ta temelini çürüteceksin. Bir gün Kur an etrafında surların yıkıldığını görürsen; hemen kemiklerini taş,etlerini harç, kanını da su edeceksin. Etrafına ilimden,irfandan,faziletten ahlaktan kaleler dikeceksin. Kaleler,fedailer ister. Nasıl nasıl sende içinde FEDAİ OLACAKSIN.

Bu mektubu okuyunca, Mesneviyi okuyan Yunus Emre gibi Uzun olmuş diyeceksin. O nun gibi ben olsa idim: Ete kemiğe bürünürdüm. Yunus diye görünürdüm. Derdim dediği gibi, sen de ne lüzum vardı uzun uzun saymağa, kısaca KURAN TALEBESİ OLACAKSIN deseydin yeterdi,diyeceksin. Haklısın. Zira,İslam yoluna giren;bilir ki, bu yol kıldan ince kılıçtan keskindir. Her kişinin değil, er kişinin yoludur.
Seni bütün ruhu canımla kucaklar,gözlerinden öper,dualarına mukabele eder, Allahın rızası dairesinde buluşmak üzere mektubuma son verirken, delalete düşen din kardeşlerimin, kısa bir zamanda sizin gibi hidayete ermelerini Cenab-ı Vacib-ül Vücud olan Hazret-i Allah tan niyaz eylerim. Amin.

Pür Kusur Kardeşiniz(Merhum) Zübeyr Gündüzalp
_________________

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 794
favori
like
share
matrakSsS Tarih: 21.05.2007 11:02
Allah razı olsun
by_ufuk Tarih: 05.09.2005 01:11
emeğin ve paylaşımın için çok saol
Bilk@ Tarih: 16.08.2005 22:30
Allah razı olsun abim......
istanoz Tarih: 15.05.2005 00:48
allah sendende razı olsun
HaVRaNLI Tarih: 15.05.2005 00:42
Paylasimin icin tesekkürler-ALLAH razi olsun.
istanoz Tarih: 15.05.2005 00:38
allahım yazan ellerine tert vermisin
balikci Tarih: 15.05.2005 00:31
Allah razı olsun kardeşim çok güzel bunlar
yunus Tarih: 14.05.2005 17:42
arkadaşım öncelikle şunu söylemek isterim.Gerçekten İSLAM'A bu kadar bağlılığın beni çok etkiledi. İşte biz gençler İslam'ı yayan birer ALLAH'ın askeri olalım ve onun yolunda tebliğ yapan birer geçler olalım.ALLAH yaptığın bu güzel şeyi kendi katında yükseltsin.ALLAH hepinizden Razı olsun
hunter63 Tarih: 12.05.2005 15:42
ALLAH sizlerden de razı olsun