Askerlik Yoklama kaçağı Olanlar - Asker Kaçaklarına Müjdeli Haber - Asker Kaçağı Hakkında Yeni Düzenleme - Asker Kaçaklarına Af
Asker kaçakları için yeni fırsat
Türk Vatandaşlığı Kanunu'nda yapılacak değişiklik ile, vatandaşlıktan çıkma nedenlerinin kapsamı daraltılırken, Türk vatandaşı olmak ise kolaylaşacak.TBMM Genel Kurul'da bu hafta, tartışmalı mayın tasarısının yasalaştırılmasının ardından Türk Vatandaşlığı Kanunu'nda değişiklik yapan tasarı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında kanun tasarısı ele alınacak.
Türk Vatandaşlığı Kanunu'nda yapılacak değişiklik ile, vatandaşlıktan çıkma nedenlerinin kapsamı daraltılırken, Türk vatandaşı olmak ise kolaylaşacak.

Askerlik yapmayanın vatandaşlığı yanmayacak
Bu çerçevede askerlik yapmamak artık vatandaşlık kaybına neden olmayacak, Türkiye'ye spor ve kültür gibi alanlarda olağanüstü yarar sağlayacağı düşünülen yabancılar da artık Bakanlar Kurulu kararı ile milli güvenlik açısından engel bir hali yoksa, başka şart aranmaksızın vatandaşlığa alınabilecek. Evlat edinilen ergin olmayan kişiler, milli güvenlik ve kamu düzeni bakımından engel oluşturacak bir halleri bulunmamaları şartıyla, Türk vatandaşlığını kazanacak.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 3666
favori
like
share