Hediye Kutusu Yapımı - Hediye Kutusu Nasıl Yapımı

Aziz Valentine, Milattan Sonra üçüncü yüzyılda, Roma İmparatorluğu döneminde yaşamış bir rahipmiş. O dönemde gençlerin evlenmesi yasakmış. Aziz Valentine ise aşıklara kıyamaz ve onları gizlice evlendirirmiş. Böylece kısa sürede Avrupa'da aşkın ve sevginin sembolü haline gelmiş. Aziz Valentine'in ölüm yıldönümü olan

14 Şubat da Sevgililer Günü ilan edilmiş. Bu çok özel günde sevdiğin insana (bu annen, baban, kardeşin, arkadaşın ve öğretmenin olabilir) küçük bir hediye alabilirsin. Hediyeyi koyacağın kutuyu da bu sayfadaki çizimlere ve anlatımlara bakarak kendin yapabilirsin.

1- Kare şeklinde bir kağıt parçasını renkli tarafı alta gelecek şekilde tut. İşaretli yerlerden katla ve aç. Kat yerlerini tırnağınla iyice belirginleştirmeyi unutma.

2- Kağıdın dört köşesini de ortaya doğru katla. Tüm köşeler orta noktada çakışacak.

3- Alt köşedeki iki ucu yukarı katla.

4- b ve c köşelerini ok yönünde iki yana doğru aç. Kenarları ortaya a ve d köşelerine doğru katla.

5- Katladığın yan kenarları 90 derecelik açı oluşturacak şekilde yukarı kaldır.

6- Sağdaki kulakçığı dik açı oluşturacak şekilde yukarı kaldır. Eğer daha önceki katlamalarda kat yerlerini iyice belirginleştirmeyi unutmadıysan x ve y uçları kolayca içe doğru dönecek. b köşesini kutunun ortasına doğru katla.

7- 6. adımdaki işlemleri kutunun c köşesi için de tekrarla.

8- Tüm köşeler kutunun iç kısmında uç uca çakışacak.

9- Kapak için: 1'den 8'e kadar tüm aşamaları aynen tekrar et. Kapağın alt kutudan biraz büyük olması gerekiyor. Kapak için kullanacağın kağıdı alt kutu için kullandığın kağıttan 7-8 milimetre daha büyük hazırla.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1460
favori
like
share