Misafir Kabul Eder Misiniz?

Kim etmez diyeceksiniz Tanrı misafirini. Hem de öyle aniden gelen geleceği zamanı size danışmayan misafiri… O misafirin öyle çok bekleyeni vardır ki beklediğini söyleyenler de aslında tam da hazır olmadığını düşünürler. O aniden gelir, gelince çok kalmaz, giderken beraberinde sizi de götürür.
Bildiniz değil mi? Adına fıkralar uydurulan, korkunçluğuna dair iftiralar atılan, Rabbi ile insan arasındaki köprü Hz. Azrail Aleyhisselam. O misafir dün gece komşumuzdaydı.
Daha dün kardeşi Cebrail a.s. Hz. Muhammed a.s. ile konuşmuyor muydu? Birkaç gün önce değil miydi HZ. İbrahim’e (a.s.) Misafir olmaları? Hz. Lut’u (a.s.) kavmine karşı koruyup o beldeyi yerle bir etmemişler miydi? Bedir’de kılıktan kılığa girerek müminlerin yanında savaşanların içinde değil miydi? Ne büyük mucize değil mi? Dün gece, maceradan maceraya koşan o şerefli misafir ile aramızda sadece bir duvar vardı. Ne kadar heyecan verici!
Bugün tarih bilincimi yitirdim, Peygamberimiz ile aramızda yıllar yoktu, asırlar gün olmuştu. Bilim kurgu filmlerindeki gibi tarihe gidip geldim. Çok sevdiğim, yıllarca peşinden koştuğum birini saniye farkıyla kaçırmış gibiyim. Bir daha ne zaman karşılaşırız bilinmez.
Bazı misafir olduğu evlerde gidişinin ardından bir figan bırakır. Bu sefer bir sukut bıraktı. Hiç kimse ağlamadı; çünkü O elçinin geldiği yolun ve gittiği yolun ihtişamından habersizdiler. Ağlamadılar çünkü yanındaki yol arkadaşı bir an önce gitmesi istenen yaşlı bir kadındı.
Tanrı misafiri kapınızı tıklatsaydı ne yapardınız?
“Müsait değiliz, sonra buyurun.” mu derdiniz? Yoksa “Tanrı misafirine canım feda.” mı derdiniz? “Hz. Azrail a.s. kapı tıklatmaz ki nereden bileceğiz?” diyeceksiniz. Her sabah ölüm ilanları ile kulağınızı tınlatan belediye memurlarının sesini siz ne sanıyorsunuz? Ya da başınıza gelen her beklenmedik olay, aksırmanız, burkulmanız, v.s. size ölümü hatırlatan her şey…
“İnna lillahi ve inna ileyhi raciun.”
(Allah’tan geldik ve yine O’na döneceğiz.)

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 397
favori
like
share
teking06 Tarih: 31.05.2009 20:13
emeğine sağlık ğüzel paylaşım
paye Tarih: 24.05.2009 21:39
teşekkürler kördüğüm Allah razı olsun