Onunla süper zaman geçiriyorsunuz beraber eğleniyor yemek yiyor dertleşiyorsunuz. En sevdiğiniz gruptan tutun filme kadar her şeyiniz aynı. Her şey bu kadar yolunda giderken bir anda ona karşı olan hislerinizin başka bir yöne doğru kaydığını görüyorsunuz.

Başınıza gelebilecek en berbat durumla karşı karşıyasınız diyebilirim. Kısacası bitmiş durumdasınız.
Büyüklerimiz boşuna dememişler ateşle barut yan yana durmaz diye. Bu söz bir yana dursun bir kadınla bir erkeğin arkadaşlığı her ne kadar mümkün ve çoğu zaman sağlıklı olsa da bazen bu durum böyle bir krize neden olabiliyor işte. Özellikle de bu duygu tek taraflıysa…
Öncelikle oturup içinde bulunduğunuz ruh haline göz atmanız gerekir. İnsanlar yalnız olduklarını hissettikleri zamanlarda kendilerine en yakın kişiye sığınarak ona aşık olduklarını zannedebilirler. Ki sizinki de büyük olasılıkla böyle bir durumdur. Ama hayır eminim ondan başkasıyla olamam diyorsanız iş değişir.
Böyle bir durumda yapılacak iki şey vardır aslında. Ya bütün cesaretinizi toplayıp ona duygularınızı açarsınız ki bu Rus ruleti oynamaktan farksızdır ya da kalbinize gömüp yaşantınıza devam edersiniz.
Diyelim ki siz ben riski severim dediniz ve ilk seçeneği tercih edip ona duygularınız açtınız karşılaşabileceğiniz 3 durum vardır:
Olumlu Durum: Yaşasın o da sizle aynı hisler içinde. Hayatınızda en iyi anlaştığınız insanla sevgili olacaksınız bu muhteşem bir şey tabi ki de. Ama bir de olayı su yönünden düşünün eğer sevgili olursanız ona kızdığınızda kiminle dertleşeceksiniz? Ya da bakalım o sevgiliyken de arkadaşken olduğu kadar ince ve hassas mı olacak size karşı?
Olumsuz Durum: Olamaz o sizi sadece arkadaş olarak görüyor. Kendinizi küçük düşmüş zavallı hatta rezalet hissetmeniz çok normal. Ama olayı güzel tarafından düşünmeye çalışın bir de. En azından sizi dostu olarak gören ve bu dostluğa her şeyden çok değer veren biri var karşınızda. Onu kaybetmemeye çalışın iletişiminizi asla kopartmayın. Özür dileyip arkadaşlığınıza devam etmek istediğinizi söyleyin ve lütfen bunu gerçekten yapın. Unutmayın ki dünyada hiçbir şey bir dostluktan daha değerli olamaz.
En Olumsuz Durum: Aslında bu durum bence en içler acısı olandır. Karşılıklı bir çekim vardır bir şeyler yaşanır. Bir taraf ilişki istemez ama bu durumdan da rahatsız olmaz diğer taraf aşıktır ölür biter acı çeker. Ve bu uzunca bir sure böyle uzar gider. Son zamanlarda fuck buddy diye adlandırılan ilişki çeşidine benzeyen bu durum bence bir dostla en son yaşanacak durumdur işleri içinden çıkılmaz hale getirir can yakar gereksizdir.
Bunların üzerine söyleyeceğim tek bir şey var aslında.
Dünyada aşık olabileceğiniz sayısız erkek ve kadın varken ve ilişkiler böylesine tüketilerek yaşanıyorken bırakın tüketmediğiniz insanlar da kalsın.
Bırakın dostunuz hep dostunuz olarak kalsın…

Beğeniler: 2
Favoriler: 2
İzlenmeler: 1355
favori
like
share