Kral TV Video Müzik Ödülleri Dağıtıldı


Dün akşam Lütfi Kırdar UKSS'nda 11. Kral TV video Müzik ödülleri sahiplerini buldu. Törende Ödül alanlar beklenen isimledi...
Kral Tv Video Müzik Ödül Töreni

En İyi Grup Adayları; Ayna, Gecce Yolcuları, Manga, Mor ve Ötesi olurken kazanan gruba ödülünü vermek üzere Sertab Erener sahneye çıktı. Geccede "En İyi Grup" dalında ödülü Mor ve Ötesi aldı.

En İyi Çıkış Yapan Kadın Adayları; Ayça Tekindor, Mine Çayıroğlu, Zeynep Casalini, Zeynep Önkaya, Ziynet Sali oldu. Kazanana ödülünü vermek için Ahmet Selçuk İlhan sahneye çıktı. En İyi Çıkış Yapan Kadın sanatçı ödülünü Zeynep Casalini aldı.

En İyi Çıkış Yapan Erkek Adayları; Abidin, İsmail YK, Orhan Ölmez, Tarık Mengüç, Yalın olarak açıklandı. Kazanan sanatçıya ödülünü vermek için Türk sinemasının sultanı, Türkan Şoray sahneye çıkarken, ödülü almaya hak kazanan şarkıcı Yalın oldu.

En İyi Arabesk Fantezi Erkek Adayları; Ferdi Tayfur, İbrahim Tatlıses, Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz oldu. Kazanan adaya ödülünü vermek için Adnan Şenses sahneye çıktı. Şenses kazanan ödülünü İbrahim Tatlıses'e verdi.

En İyi Arabesk Fantezi Kadın Adayları; Ebru Gündeş, Gülben Ergen, Harika Avcı, Petek Dinçöz ve Seda Sayan oldu. Ödülü vermek için Orhan Gencebay sahnedeydi. Gencebay ödülü, Gülben Ergen'e verdi.

En İyi Söz; Işın Karaca'nın seslendirdiği ve sözünü Sezen Aksu'nun yazdığı "Yetinmeyi bilir misin" en iyi söz seçildi...

Türk Halk Müziği Kadın; Burçin, Ceylan, Hülya Polat, Songül Karlı, Yıldız Tilbe adaylardı. Nurettin Soydan ödülü vermek için sahneye çıktı. Ödülü Yıldız Tilbe kazandı.

Türk Halk Müziği Erkek; Berdan Mardini, Kıvırcık Ali, Orhan Hakalmaz, Sümer Ezgü, Yavuz Bingöl'ün aday olduğu kategoride ödülü Belkıs Akkale verdi. Orhan Hakalmaz ödülü kazanan türkücü oldu.

En İyi Rock Kadın; Aslı, Esra Kahraman ve Pamela gibi adayların yarıştığı kategoride ödülü Birol Güven verdi. Pamela Birol Güven'in elinden ödülü alan isim oldu.

En İyi Rock Erkek Adayları; Haluk Levent, Kıraç, Murat Kekilli, Ogün Sanlısoy ve Teoman'dı. Ödülü Özkan Uğur verdi. MFÖ Grubunun solistlerinden Özkan Uğur'un elinden ödülünü alan isim Kıraç oldu.

En İyi Beste; "Kırmızı" Altan Çetin, "Bir derdim var" Mor ve Ötesi, "Zalim" Yalın, "Of Of" Nazan Öncel, "Su Misali" Orhan Ölmez adaylardı. Ali Rıza Binboğa ödülü veren isim olurken, ödülü almaya hak kazanan 'En İyi Beste' 'Bir Derdim Var' ile Mor ve Ötesi'nin oldu.

En İyi Pop Kadın Adayları; Candan Erçetin, Gülşen, Hande Yener, Işın Karaca ile Nazan Öncel oldu. Ödülü Sezen Cumhur Önal sahibine verdi. Ve bu geccede "En İyi Pop Kadın" şarkıcısı ödülünü Gülşen kazandı.

En İyi Pop Erkek Adayları; Gökhan Özen, Kayahan, Mustafa Sandal, Rafet El Roman ve Serdar Ortaç'tı. Serdar Ortaç ödülünü yılların eskitemediği sanatçı Göksel'den aldı.

En İyi Video Klip Adayları; "Bir Kadın Çizeceksin" Manga, "Senden Başka" Mete Akkuş, "Yaban Gülü" Devrin Usta, "Aşk-ı Kıyamet" Ömer Faruk Sorak, "Sevda Çiçeği" Murat Küçük, Murat Erken oldu. Ödülü "Aşk-ı Kıyamet" ile Ömer Faruk Sorak kazandı.


Kral Tv Video Müzik Ödülleri Töreni'nde "Onur Ödülü" kısa bir süre önce kaybettiğimiz ünlü bestekar Melih Kibar anısına yakın dostu Erol Evgin'e, Filiz Akın'ın elinden verildi. Erol Evgin ''Ben bu ödülü Melih'in 18 yaşındaki genç kızı Merve'ye teslim edeceğim. Melih de her halde bizi Samanyolu'ndan izliyordur. Nur içinde yatsın, yıldızlar yağsın üzerine.'' derken 'İşte böyle birşey'i 1966'nın orijinal kaydıyla seslendiriyor.

Yılın Şarkısı Adayları; "Aramam" İbrahim Tatlıses, "İsyankar" Mustafa Sandal, "Kandıramazsın Beni" Gülben Ergen, "Kırmızı" Hande Yener, "Of Of" Gülşen, "Zalim" Yalın arasından, "Of Of" ile Gülşen ödülü Kenan Işık'ın elinden aldı.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 7291
favori
like
share
sasha2007s Tarih: 10.08.2009 23:02
2009 senesimi bu En İyi Rock Erkek Hayko Cepkin %100 olmasi gereken dir Bence Ama O röportajda Oduller Benim İçin Bişi İfade Etmiyor Demisti Üzülmedim yani ...
kobra52 Tarih: 02.08.2009 18:42
tsk
mvo_naci Tarih: 02.08.2008 18:20
mor ve ötesinin ödül aldığı anlarla ilgili videolar var mı???
aykut_33 Tarih: 12.02.2008 16:57
cok cok tesekkürler
brian Tarih: 06.02.2008 13:33
paylasım ıcın saol
cixlion Tarih: 01.10.2006 21:00
teşekkürler
paradox Tarih: 18.09.2006 16:15
ellerine sağlık teşekürler...
fenerli Tarih: 08.07.2006 20:40
ellerine saglik..
selcuk1970 Tarih: 07.07.2006 17:22
ellerine saglik