KENE KOVAR HALILAR TÜRKİYE'DE


İngiliz bilim adamlarının geliştirdiği tekstil harikası "WELSOFT Kene Kovar Halı"nın dünyada ilk kez Türkiye'de satışa sunulduğu bildirildi.Welsoft'tan yapılan açıklamaya göre, böcek ve zararlı haşaratın yaklaşamadığı teknoloji ürünü halı sayesinde, Türkiye'de yaz mevsiminde kene yapışmasından kaynaklanan vak'aların azalması sağlanabilir.


Açıklamaya göre, Üniversal Tekstil ile HealthGuard HealthCare arasındaki işbirliği ve yapılan Ar-Ge çalışmaları neticesinde üretilen halı; dünyanın önde gelen birçok bağımsız laboratuarları ve üniversiteleri tarafından da test edildi.


WELSOFT Ar-Ge Bölüm Başkanı Fevzi Gökçimen, "WELSOFT HealthGuard Halı, ileri teknoloji ile kaliteli ev tekstili üretim deneyiminin birleştirilmesi sonucu geliştirilen yeni bir ürün. Ürün, uzun yıllar yapılan Ar-Ge çalışmaları neticesinde ev halısı ve piknik halısı olarak tüketicilerin kullanımına sunuldu" dedi.


Gökçimen, halının kene, sivrisinek ve diğer zararlı haşarata karşı etkili olduğunu belirterek, "Kullanılan ürünlerde kesinlikle sağlığa zararlı veya yan etkisi olan bir durum yok. Bu teknolojinin uygulandığı ürünler çevre dostu. Anti-mibrabiyal, anti-bakteriyel ve anti-mantar özelliklere sahip bir ürün" diye konuştu.


Fevzi Gökçimen, ev ve piknik halılarının bilim adamları tarafından astım, egzama, bronşit, alerjik rahatsızlıkları olanlara da tavsiye edildiğinin altını çizerek, "Toz akarları, her evde bulunan dokumalarda, döşemelerde ve diğer ev tekstili ürünlerinde yaşıyor. Halılar kullanılan mekanlarda gerçek anti-mikrobiyal işlevsellik sağlanması sonucu bakteri, küf ve mantar gibi mikro-organizmaların büyümesi, çoğalması da önlenmiş oluyor" dedi.


Gökçimen, "Üzerinde evde, balkonda kahve içtiğiniz veya kumsalda dinlendiğiniz, ya da piknikte yemek yediğiniz halınız sayesinde sivrisinek, kene vs. gibi haşaratın saldırılarına maruz kalmayacaksınız. Yaz mevsiminde evlerde ve tatil yörelerinde sivrisinekler insanları ve daha çok çocuklarımızı aşırı derecede rahatsız ediyor. Bu halı sayesinde çocuklarımız huzurlu bir uyku uyuyabilecek, anneler-babalar da rahat bir nefes alacak" şeklinde konuştu.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 315
favori
like
share