Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin temyiz kurumu niteliğindeki büyük dairesi, Abdullah Öcalanın adil yargılanma hakkının ihlal edildiğine hükmetti.


Mahkeme, 1999 yılında görülen davada Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin 3, 5 ve 6ncı maddelerinin ihlal edildiğine karar verdi. AİHM gerekçeli kararında, yeniden yargılama ya da dava dosyasının yeniden açılması konusunda, mahkeme kararlarını denetlemekten sorumlu olan Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesine yol gösterdi.


Eğer bu karar çıkarsa PKK lideri sayın ADİ insan tekrar yargılanacak avrupa birliğine girebilmek için zaten kıbrıs konusunda hükümet büyük hoşgörü gösterdi
hükümet bu adamı yakalayabilmek için neler yaptı şimdi avrupa birliğine girebilmek uğruna bu olayıda göz ardımı edecek.Eğer böyle bi olay olursa şehit yakınlarına ne şekilde cevap verecek.

ARKADAŞLAR SİZCE TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR YADA ÇEKİLMEK İSTENİYOR?
BU çıkan karar ne kadar doğru?BUNCA ŞEHİDİ boşuna mı verdi bu ÜLKE

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 481
favori
like
share
DENIZCENK Tarih: 14.05.2005 09:54
NE OLSUN BİZİM İNSANIMIZ ÇOK SAF HERŞEYE İNANIYOR İLK BAŞ ZİHNİYETİ DEĞİŞMESİ LAZIM SONRA İSE İNSANLARIMIZIIN AYDINLATILMASI LAZIM ?
TÜRKİYEDE BİRLİK YOK BİRBİRİNİ DESTEKLEMİYOR :18: :18:
CAKIR1917 Tarih: 13.05.2005 19:00
TÜRKİYENİN PAÇASI GERÇEKTENDE BOKTAN KURTULMUYOR BİRİ BİTİYOR DİYERİ BAŞLIYOR BİLEKLERİYLE YENEMEDİKLERİ TÜRKİYEYİ KENDİ OYUNLARI İLE YENMEYE ÇALIŞIYOR BUNA KARŞI UYANIK OLMALIYIZ :16: :16:
EMEĞE SAYGI: