Akvaryumda sistem seçimi - nasıl akvaryum seçilmeli-Sistem Seçimi
Balıkların seçiminden önce tatlı veya tuzlu su sistemlerinden birini seçmek bunlardan da soğuk veya tropikal akvaryumdan hangisini seçeceğinize karar vermeniz gerekir.


-Tatlısu Akvaryumları


Genellikle tatlı su balıkları akvaryum yaşamına iyi uyum sağlar. Balık besleyenlere daha çok soğuk su ve tropikal türler sunulmaktadır. Günümüzde tropikal akvaryumlara ilgi daha fazladır. Bunun nedeni çok basittir; aynı akvaryum alanında tropikal balıklar çok daha fazla beslenebilirken çok göz alıcı renklerin seçilmesi de mümkündür.

-Tuzlusu Akvaryumları

Deniz ve tuzlu su akvaryumları nispeten yeni bir alandır. Soğuk su ve tropikal olmak üzere iki gruba ayrılır. Tropikal olna ilgi daha fazladır. Bu grup için çok çekici renklere sahip balıklar semeniz mümkündür. Deniz balıklarıyla tatlı su balıkları arasındaki en büyük farklılık tuzlu suda yaşamalarıdır. Bunun sağlanmasında Sea Mix denilen ve akvaryum malzemesi satıcılarından elde edilen katkıyı muslıuk suyuna karıştırmak gerekir. Diğer bir farklılık da deniz tanklarına akvaryum bitkisi kullanılmaması bunun yerine renkli mercan taşları kullanılmasıdır. Tropikal balık türlerinin sağlanması çok pahalı gelirse ve deniz balık türüne düşkünseniz bulunduğunuz yöre sahillerinden toplayabileceğiniz soğuk su balıklarından
yararlanabilirsiniz.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 409
favori
like
share