Jel Mum Yapımı - Jel Mum Nasıl Yapılır - Jel Mum Malezemeleri

Jel, bardağın içinde bulunan jelin aynisi. Jöleye benzeyen, sıcaklıkla eriyen basit bir madde. Tek yapmanız gereken eritip bardağın içine dökmek. Jeli ufak bir kap içine koyun ve bunu kaynar su bulunan bir diğer kabin içine (Ben Mari) koyun. Jel eriyene kadar bekleyin.Bardağın içine fitili yerleştirin ve tuzu dokun. Fitili tutup eriyen jeli bardağın ortasına kadar ilave edin. Bardaktaki jel biraz donduktan sonra jel mumun içinde bulunmasını istediğiniz maddeyi ( balık, nazar boncuğu, midye kabuğu vs.) hafifçe yerleştirin ve bardağın kalan kısmına erimiş jeli ilave edin. Soğuduktan sonra mumunuzu kullanabilirsinizJel mumlar mum dünyasını en yeni ürünüdür. Yapması çok kolay ve eğlenceli olan jel mumların yanışı da bir harika. Şeffaf görünüşü ve içindeki baloncukların gece karanlık ortamda yanışı bütün odanıza yumuşak bir ışık verecek. Güzel bir kap seçimi ve içine koyacağınız değişik materyallerle harika mumlar sizleri bekliyor. Yapılışı çok kolay. Hammadde size hazır olarak geliyor, siz sadece eritip boya ve koku ilave edecek içinizdeki güzellik ile kaplara şekil vereceksiniz.JEL MUM YAPIMI HAKKINDA BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ

JEL NEDİR?
Mum jeli çeşitli mineral yağlardan ve kimyasallardan meydana gelmiştir. Normal parafin mumundan en az 5 kez daha uzun ömürlü yanar.

JEL MUM GÜVENLİ Mİ?
Evet. Diğer parafin mumlarda olduğu gibi yanar şekilde bırakmayacağız. Çocuklarımızdan ve ev hayvanlarından uzak tutacağız.

YAPIMI KOLAY MI?
Evet. Çok kolay, eritip boya ve koku ilave edip kabımıza dökeceğiz. Jel çökmediği için ilave yapmaya gerek yoktur.

ÖZEL ALETLERE İHTİYAÇ VAR MI?
Hayır. Jeli herhangi bir eritme kabında direk ateşte eritebilirsiniz. ( Önemli Not: Tabi ki direk ateşe maruz bırakmıyoruz. Üzerinden çay su buharına benzer buhar vermene kadar eritiyoruz. Isı yükseldiğinde buhar dumana dönüşürse ateşten uzaklaştırıyor ve doluma hazır hale getiriyoruz. Ürünümüz yağ bazlı olduğu için su bazlı boyaları kullanmıyoruz.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2523
favori
like
share