Otomobil Sporları Federasyonu (TOMSFED) Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, Formula 1 Türkiye Grand Prixi öncesi hazırlıkların yüzde 95 oranında tamamlandığını, pistin şu anda bile yarış yapılabilecek duruma geldiğini söyledi.

Tahincioğlu, Renault takımının İspanyol pilotu Fernando Alonsonun 15 Mayısta İstanbula gelecek olması nedeniyle düzenlenen basın toplantısında, İstanbul Speedpark Pisti hakkında bilgi verdi. Hazırlıkların büyük ölçüde tamamlandığını vurgulayan Tahincioğlu, Pist şu anda teknik olarak hazır. Son asfaltı atılmamasına rağmen, şu anda bile yarış yapılabilecek durumda dedi.

Çeşitli etkenler nedeniyle inşaat çalışmalarında 6 hafta geciktiklerini, ancak son dönemdeki çalışmalarla bu açığı kapattıklarını vurgulayan Tahincioğlu, Herşey belirlenen program dahilinde, zamanına uygun olarak ilerliyor. Zaman açısından hiçbir sorunumuz yok. Şu anda, son asfaltı atılmamasına rağmen teknik olarak pist hazır. Beklediğimizden de iyi oldu dedi.

MALİYET, 140-145 MİLYON DOLAR

Tahincioğlu, pistin maaliyeti konusundaki bir soruyu, Evdeki hesap çarşıya uymadı. Maaliyet yükseldi. Daha önce Türkiyede kimse F1 pisti inşaatı yapmadığı için önümüzde bir örnek yoktu. Her aşamada en kaliteli malzeme kullanılıyor, işin hakkı veriliyor ve kesinlikle paradan kaçınılmıyor. Bunun sonucunda da maliyet artıyor. Pistin toplam maliyetinin 140-145 milyon dolara çıkacağını söyleyebilirim şeklinde yanıtladı.

TEST YARIŞI YAPILACAK

İstanbul Speedpark Pistinin, 21 Ağustostaki Formula 1 yarışları öncesi son durumunun test edilmesi amacıyla, ilerleyen günlerde uygulama yarışı yapılacağı bildirildi.
F1 yarışları için yaklaşık 500 kişinin eğitim gördüğünü anlatan Tahincioğlu, yarışlardan önce tesislerin son durumunu görmek ve eksikleri test edebilmek açısından üst düzey gözetmen ve eğitimcilerin katılımıyla uygulama yarışı yapacaklarını söyledi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 372
favori
like
share
hicbirsey2001 Tarih: 16.05.2005 16:25
Paylaşım için teşekkürler dostum
naughty Tarih: 14.05.2005 19:14
paylaşımın için saol
salamurayaprak Tarih: 14.05.2005 08:33
bilgiler için saol dostum........... :5: