Motor sporlarında son 4 yılın dünya şampiyonu İtalyan Valentino Rossi, 2007 yılından itibaren otomobil sporlarının bir numaralı organizasyonu Formula 1de yarışmak istiyor.Yamaha Takım Direktörü Davide Brivionun İtalyanın ünlü spor gazetesi dello Sporta yaptığı açıklamada, sezon sonunda sözleşmesi bitecek Valentino Rossinin mukavelesini 1 yıl uzattıklarını ancak İtalyan motosikletçinin 2007 yılından itibaren Formula 1de yarışmak istediğini belirtti.

Davide Brivio, Rossinin gelecek yıl için sözleşmesini yenilemesi konusunda bir sıkıntı olmadığını kaydederek,Biz, bir yıllık sözleşme yaptık ancak Rossi, 2007 yınıda Formula 1de olacak dedi.
Aynı gazeteye açıklamalarda bulunan Rossi ise gelen teklifleri değerlendireceğini söylerken, otomobil sporları içinde hangi organizasyonda yer alacağıyla ilgili ayrıntılı açıklamada bulunmadı.

FERRARİ İLE PİSTE ÇIKMIŞTI

Daha önce Ferrari aracıyla pistlere çıkan Rossi, Alman pilot Michael Schumacherin yerini alacağı konusunda uzun süren spekülasyonlara neden olmuştu.
Otomobil yarışlarına katılmanın ailesinden gelen birşey olduğunu belirten Rossi, Çocukken küçük arabalar kullanıyordum ama motosikletteki heyecanı keşfedince motor sporlarına başladım. Otomobillerle ilgili heyecanımı hala koruyorum diye kouştu.

4 DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU VAR

Motor sporlarında 4 kez dünya şampiyonu olan İtalyan Rossi, bu hafta sonu yapılacak Fransa MotoGP Grand Prixsi öncesinde klasmanda ilk sırada bulunuyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 341
favori
like
share
hicbirsey2001 Tarih: 16.05.2005 16:36
Bütün dünyada Formula çılgınlı var ama ben daha çoğu şeyini bilmiyorum

sanırım yakında ben de öğreneceğim ve sevmeye başlayacağım

Teşekkürler dostum
salamurayaprak Tarih: 14.05.2005 08:30
bilgiler için saol dostum.............