[COLOR="yellow"]1 Haziran Uluslararası Çocuklar Günü Etkinliği


José Marti Küba Dostluk Derneği, 1 Haziran Uluslararası Çocuklar Günü kapsamında İstanbul'da çocuklara yönelik bir etkinlik düzenliyor.

José Marti Küba Dostluk Derneği tarafından 1 Haziran Uluslararası Çocuklar Günü kapsamında İstanbul'da çocuklara yönelik bir etkinlik düzenliyor. Etkinlikte Küba çocuk şarkılarının çizgi film video kliplerinden oluşan bir dvd gösterimi gerçekleştirilecek ve video klipler üzerine çocuklarla sohbet edilecek.

Uluslararası Çocuklar Günü etkinliğinin ilki 31 Mayıs Pazar günü saaat 14.00'de Kadıköy'de Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde, Ruhi Su Salonu'nda gerçekleştirilecek. Aynı etkinlik 6 Haziran Cumartesi günü saat 14.00'de Küba Dostluk Derneği'nin Beyoğlu'ndaki Istanbul Şube binasında yinelenecek.

Küba çocuk şarkılarının çizgi film video klipleri Küba Sinema ve Sanat Endüstrisi Enstitüsü ICAIC tarafından gerçekleştirilmiş. Video klipler arasında en dikkat çekeni, kapitalist bir ülkede bir taş ocağında acımasız koşullarda çalıştırılan bir çocuk işçinin Kübalı bir öğrenci tarafından kurtarılmasını konu alıyor...

Kliplerin birçoğu dostluk, kardeşlik, sevgi gibi pek çok insanlık değerini çizgi film ve şarkılar aracılığıyla çocuklara iletmeyi hedefliyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 291
favori
like
share