Çıkış Tarihi: 2003 sonu
Ünlü PC RPG'si olan Baldur's Gate'in bir süre önce konsollara çıkan Dark Alliance isimli versiyonu oldukça beğenilmişti. Şimdi Interplay, Dark Alliance 2'yi ilk oyuna göre çok daha gelişmiş bir şekilde çıkarmak için kolları sıvamış durumda.
Gizemli karanlık
PS2 ve Xbox için hazırlanan bu yeni oyunda yeterince detaylı olan çevre grafikleri olduğu gibi bırakılmayarak yeniden elden geçirilecek ve aynı şekilde karakterler ve düşmanlar da zırhlarından silahlarına kadar son derece ayrıntılı olacak. Ayrıca ilk oyundaki karakter sayısının azlığı giderilecek ve karakterlerin yetenek gelişimleri de daha esnek hale getirilecek. Kısacası Dark Alliance 2 karakter sıkıntısı çekenlere cevap verir gibi; görünüşleri, yetenekleri ve güçleri geliştirilebilen 5 yeni karakterle birlikte gelecek. Ayrıca bir çok yeni zırh ve silahta bu karakterlere eşlik edecek. Tabi oyundaki tüm yenilikler bunlar değil; oyunda dört ana konu ve kırktan fazla bölüm olması planlanıyor. Fakat hiçbir zindan konulu oyun gizli karakterler ile bölümler, kendimize göre ayarlayacağımız silahlar, sihirli eşyalar ve onlarla yaptığımız görevler olmadan anlam kazanmaz. Yani ana konu ve bölümlerin dışında da yapılacak çok şey olacak. Bu da demek oluyor ki oyunu her oynadığınızda daha önce keşfedemediğiniz farklı bir şeylerle karşılaşabileceksiniz.
Ayrıca oyunda iki kişilik kooparatif modu da bulunacak, bu mod sayesinde takım kurup kötü güçlere karşı bir arkadaşınızla beraber savaşabileceksiniz.
Emin olduğumuz diğer bir konu da oyunun ses efektlerinin mükemmelliği, ilk oyundaki muhteşem ses kalitesi kuşkusuz bu oyunda da devam ettirilecek ve efektlerin çeşitliliği yine atmosferi tamamlayarak oyunun etkileyiciliğini arttıracak.
2003'ün son çeyreğinde piyasada olması beklenen Dark Alliance 2 şu anki görüntüsüyle çok iyi bir oyun olacakmış gibi; eğer Snowblind Studios elinden geleni yaparsa bizi oldukça tatmin edecek bir oyunla karşılaşacağımızdan kuşkumuz yok.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 345
favori
like
share