Nail Yurtsever kimdir - Nail Yurtsever biyogrofi - Nail Yurtsever hakkinda bilgiler

1972 yılında Bingöl-Kiğı’da doğdu. 1992’de MKM (Mezopotamya Kültür Merkezi) bünyesinde müzik faaliyetlerine başladı. Agirê Jiyan adlı müzik grubunun kurucuları arasında yer aldı.

1993’de Evrensel Sanatlar Merkezi’nde armoni ve piyano eğitimi, 1997’de Timur Selçuk’tan doğu müziği armonisi ve piyano; Oğuz Abadan’dan bas gitar ve solfej dersleri aldı. 1996 yılında Agirê Jiyan’ın Adarê albümünün aranjörlüğünü yaptı.

Bireysel çalışmalarına başladığı 1998 yılından itibaren Stüdyo Sound’da, tonmaister olarak çeşitli albümlerin kayıt ve mikslerini gerçekleştirdi.

Aynur Doğan’ın Keçe Kurdan adlı albümünde Hêjîrokê; Nûpel adlı albümünde ise Can Weza ve Ez Keç im adlı şarkıların aranjörlüğünü yaptı. Gülbahar’ın Musikar adlı albümünün aranjörlüğü ve müzik yönetmenliğini üstlendi.

Handan İpekçi’nin yönettiği ve Mazlum Çimen’in müziklerini yaptığı Büyük Adam Küçük Aşk film müziklerinin kayıt ve mikslerini gerçekleştirdi. Hilmi Yarayıcı ile birlikte Seher Vakti (dizi film), Aşk Yolu (televizyon filmi) ve Ihlamurlar Altında (dizi film) adlı yapımların müziklerine imza attı.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2641
favori
like
share