Deri lekeleri İçin Bitkisel Çözüm - Şifalı Bitkiler - Deri Lekeleri - Alternatif Tıp - Hastalıklar ve Bitkilerle Tedavi

Tanımı : (Vitiligo Hastalığı ) Bir cilt hastalığı olup, vücudun çeşitli bölgelerinde, yer yer renk (pigment) kaybı ile karakterize, normal bölgelerden keskin sınırlarla ayrılan beyaz lekeler. Sık görülen bölgeler: yüz, eller, kollar, bacaklar ve genital bölgedir.

Nedenleri : Vitiligoda deri rengini meydana getiren hücrelerin kaybı ve derinin beyazlaşması söz konusudur. Birçok faktör üzerinde durulmakla birlikte hastalığın nedeni halen tam bilinmemektedir. Hastaların yüzde 30’unda, ailede vitiligosu olan biri bulunur. Sık görülen bölgeler: yüz, eller, kollar, bacaklar ve genital bölgedir.

Hastalığın teşhis ve tedavisi için mutlaka bir uzman doktora görünülmelidir.

Öneriler :

*Bir litre suyun içine iyice yıkanarak temizlenmiş bir demet maydanoz atılıp kaynatılmasının ardından süzülür. Kalan maydanoz posası iyice ezilerek bu suyun içine katılıp bir pamuk yardımıyla lekeler her gün silinir.

*Bir çorba kaşığı süzme bal ile bir çay kaşığı toz haline getirilmiş nişadır macun kıvamına gelinceye kadar karıştırılıp lekelerin üzerine sürülür.

*Lekeleri her sabah sıcak çayın içine batırılmış pamukla silmek gerekir.

*Bir litre kaynar suyun içine yarım kilo mısır unun katılıp iyice karıştırılır ve balçık kıvamına gelen karışım lekelerin üzerine sürülür.

*Katı pişirilmiş yumurtanın zarları yumurtadan soyulduğu anda lekenin üzerine yapıştırılır.

*Bir kahve kaşığı süzme bal ile bir tatlı kaşığı tarçın tozu karıştırılıp lekenin üzerine sürülür.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3905
favori
like
share